Valorant En iyi Silahlar Tüfekler

Valorant En iyi Silahlar Tüfekler

Jabrayilov
29-03-2021 - Oyun - Valorant

Saldırı tüfeği, Riot Games’in yeni oyunu VALORANT ‘daki çoğu oyuncu için temel bir silahtır.Bununla birlikte, çoğu FPS gibi, Valorant en iyi silahlar da her bir tüfeğin kişinin oyun stili ve yeteneği söz konusu olduğunda artıları ve eksileri vardır. Her durum için tüfekler var, ama sadece bir silah diğerlerinin üzerinde durabilir.

Valorant En iyi Silahlar

Vandal

Valorant En iyi Silahlar Tüfekler
via Riot Games

AK-47 meraklıları, Vandal’ın FPS dünyasının en sevilen silahlarından birinin manevi ardılı olduğunu bilmekten memnuniyet duyacaklar. Vandal, düşmanları kolaylıkla parçalara ayırır, ancak biraz alışması gereken ağır geri tepme yaşar. 25 turluk bir şarjöre sahip ve kafadan vurulduğunda 156 hasar veriyor.

Ancak bu silahı bu kadar iyi yapan şey, 50 metrelik bir mesafede herhangi bir hasar düşüşü olmamasıdır. Sonuç olarak, iyi isabet oranına sahip oyuncular, anlık kafa vuruşları ve ağır hasar ile büyük ölçüde ödüllendirilecek – yani, silahın geri tepme modelinde ustalaşabiliyorsanız.

Phantom

Valorant En iyi Silahlar Tüfekler
via Riot Games

Vandal’ın sessiz kız kardeşi olarak, bu şık tüfek CS: GO’nun M4A1’i ile karşılaştırmalar yapacak – silah da otomatik ama daha yüksek ateş oranına ve 30 turlu bir şarjöre sahip. Geri tepme Phantom’da da o kadar güçlü değil, bu da onu kısa ve orta menzilli çarpışmalar için mükemmel bir silah haline getiriyor.

Bu tüfekle ilgili tek sorun, bir oyuncu uzun menzilli bir çatışmaya girdiğinde sahip olduğu hasar düşüşüdür. Örneğin, yakın menzilli bir kafa vuruşuna sahip Vandal ile aynı miktarda hasar verir, ancak 15 ila 30 metre işaretine girdiğinizde bu hasar 16 azaltılır. 30 ila 50 metrede bu hasar azaltılır daha da ileri giderek, belirli haritalarda ve dik açılarda sorun yaratabilir.

Yine de, silah sağ ellerde ve doğru durumlarda bir lazerdir. Yakınlaşmak ve kişisel olmaktan hoşlanan ajanlar, düşman takımını hızlı ve sessiz bir şekilde kapatmak için bir Phantom almayı düşünebilirler.

Guardian

Valorant En iyi Silahlar Tüfekler
via Riot Games

Guardian, yarı otomatik bir tüfektir, ancak doğruluğunuzla tutarlı olmanız durumunda ölümcüldür. Vandal ve Phantom’dan 200 daha az krediye mal olur, ancak yakın çeyrek savaş durumunda gerçekten güvenilemez.

Henüz hedefinizden çok emin değilseniz, satın alma menüsünden otomatik bir seçenek seçmek isteyebilirsiniz – ancak bölgede iseniz, bu, orta ve orta dereceli açılarda tutmak için harika bir silah olabilir.

Bulldog

Valorant En iyi Silahlar Tüfekler
via Riot Games

Bulldog, oyun menüsünde en az 2.100 krediyle oturan en ucuz tüfek. Fiyat düşüşünün nedeni, hasar eksikliğinden kaynaklanıyor, ancak ekibiniz hasar ve paradan yoksunsa, Bulldog aslında paranız için bolca patlama getiriyor.

Geri tepmesi yeterince yönetilebilir ve Vandal veya Phantom’dan 800 kredi daha az, bu çok önemli bir tur kazanmanıza yardımcı olmak için çok ihtiyaç duyulan zırh veya yetenekleri almanıza izin verebilir.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz