Valorant FPS Gösterme Güncel-Valorant FPS Nasıl Gösterilir

Valorant FPS Gösterme Güncel-Valorant FPS Nasıl Gösterilir

Jabrayilov
29-03-2021 - Oyun - Valorant

Valorant FPS gösterme işlemiyle oyun içinde anlık FPS hareketlerinizi takip edip sonrasında Valorant FPS arttırma yöntemlerine de bu yazımızdan ulaşarak kaliteli bir oyun geçirebilirsiniz. Valorant FPS değerlerini aktif edebilmeniz için aşağıda hem görsel hemde sırasıyla yapacağınız işlemler bulunuyor.Bu ayarları oyun içinde veya oyuna girmeden de yapabilirsiniz.

FPS Nedir Ne İşe Yarar?

FPS “Frame Per Second/Saniyelik Görüntü Sayısı” kısaca tanımlayacak olursak tek saniyede ekrana aktarılan kare demektir. Bir bilgisayar oyununda oyuncu için en önemli özellik ses, görüntü ve hızdır. Görüntü ve hız bilgisayarın sahip olduğu ana donanım birimlerine bağlıdır. İşte bilgisayarın işlemci, ram ve ekran kartı performansınızı ölçen birime FPS denir.

Valorant FPS Gösterme

Valorant FPS gösterme işlemi için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.Öncelikle ayarlar bölümünü açıp,ardından video ve nitelikler sekmesini açıyoruz, istemci FPS kısmını gizli bölümden alıp metin yazan yere koyuyoruz.Bu işlemleri yaptıktan sonra oyun içinde sol köşede FPS göstermiş oluyoruz.

  1. Valorant istemcisiyle oyuna giriniz.
  2. Oyunda ayarlar bölümünü açınız.
  3. Görünen “Video” sekmesine seçiniz.
  4. Video sekmesinin altında bulunan ‘Nitelikler’ bölümüne tıklayınız.
  5. FPS değerini görmek için “İstemci FPS” değerini “Sadece Metin” olarak seçiniz.
Valorant FPS Gösterme

Valorant FPS Nasıl Gösterilir

Valorant FPS nasıl gösterileceğini yukarıda anlatmış olduk.Sizlere yardımcı olacak diğer konumuz başta belirttiğimiz gibi FPS yükseltme yöntemleri yazımızdır, bu yazımıza göz atmayı unutmayın.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz