en iyi cs:go kasaları
Valorant Hangi Ranklar Birlikte Girebilir?

Valorant Hangi Ranklar Birlikte Girebilir?

admin
11-06-2021 - Oyun - Valorant

Valorant hangi ranklar birlikte girilebilir sorusu rank sistemini çözmeye çalışan oyuncuların son günlerde en çok sorduğu sorulardan birisidir. Bu konunun çok merak edilmesinin sebebi rank sisteminde kimileri için kolaylık sağlayan kimilerinin ise beğenmediği bir özelliktir. Hızlıca yükselmek için hangi ranklara birlikte girebileceğinizi açıklayacağız.

Valorant Hangi Ranklar Birlikte Girebilir?

Bir yaşını doldurmuş olan Valorant, iyileştirmek adına sürekli olarak güncellenmiştir ve yeni yamalar yayınlanmıştır. Oyunun neredeyse birçok bölümü zamanla değişimlere maruz kalmıştır. Rank sistemi zaman zaman küçük değişimlere uğradığından Valorant hangi ranklar birlikte girilebilir karıştırıyor olabilirsiniz. Rank sisteminde yapılan değişiklik oyunculara olumlu yönde fayda sağlamaktadır.

Aşağıdaki maddelere bakarak Valorant hangi ranklar birlikte girilebilir anlayacaksınız:

  • Demir 1 ve Gümüş 3 arası
  • Gümüş 1 ve Altın 3 arası
  • Altın 1 ve Platin 3 Arası

Eski rank sisteminde oyuncuların eşleşmesi bir hayli sorunluydu. 3’ten fazla rank farkı olan oyuncular aynı maça giremiyordu. Bu da oyunda sıkışıklığa, eşleşme süresinin uzamasına yol açıyordu. Belli ranklardaki oyuncuların aynı maça girememesi ard arda sorunlar ortaya çıkarınca rank sistemine güncelleme getirildi.

Yukarıda da paylaştığımız gibi artık rank farkı daha adil bir sisteme oturtuldu. Dereceli maçlarda üçten fazla rankı olan oyuncular birlikte oynayabiliyor. Bu durum hem oyunun çeşitliliği açısından hem de oyuncuların rank kasması açısından oldukça iyi oldu.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz