Valorant Hile Bildirimleri için 100 bin $ Ödül

Valorant Hile Bildirimleri için 100 bin $ Ödül

Jabrayilov
29-03-2021 - Oyun - Valorant

Valorant hile önleme sistemi Vanguard, son zamanlarda FPS oyununun topluluğunda çok tartışmaya konu oldu ve şimdi geliştirici Riot Games oyuncuları yazılım içinde güvenlik sorunları bulmasına yardımcı olmaya davet ediyor. Stüdyo, oyunculara “yüksek kaliteli raporlar” için, hile belirlemeye yardımcı olan 100.000 dolara kadar ödül sunuyor.

HackerOne’daki bir mesajda ( Blue’s News  ve VG 7/24 aracılığıyla ), Riot şöyle diyor: “Düzeltmemiz gereken yeni güvenlik sorunlarını sorumlu bir şekilde belirleyerek oyuncularımızı ve verilerini korumamıza yardımcı olabilirseniz, harikasınız ve biz sizi ödüllendirmek istiyoruz. ” “Öncü Ödül Fırsatı” bölümünde, stüdyo, “oyuncularımızın güvenliğine olan bağlılığımızı pekiştirmek için, Vanguard çekirdek sürücüsünü kullanan pratik istismarları gösteren yüksek kaliteli raporlar için 100.000 dolara kadar özel ödüller sunuyoruz.”

Valorant Hile Bildirimleri Ödülleri

Valorant Hile Bildirimleri için 100 bin $ Ödül
via https://hackerone.com/riot/
Kategori
Alt kategori
Maksimum Ödül
Kullanıcı etkileşimi olmadan ağ saldırısıÇekirdek düzeyinde kod yürütme100.000 $
 
Hassas verilere yetkisiz erişim
75.000 $
Kullanıcı etkileşimi gerektiren ağ saldırısı (1 tıklama)Çekirdek düzeyinde kod yürütme75.000 $
 Hassas verilere yetkisiz erişim50.000 $
Ayrıcalık yükseltme için saldırıÇekirdek düzeyinde kod yürütme35.000 $
 Hassas verilere yetkisiz erişim25.000 $
resim çevirisi

Ödüllere Uygunluk Şartları

  • Açık, Vanguard’ın en son sürümü üzerinde çalışıyor olmalı
  • Ayrıntılı bir raporla birlikte Riot Games tarafından çalıştırılabilecek açık için çalışan bir kavram kanıtı sunmalısınız
  • Açık daha önce başka bir yerde paylaşılmamış olmalı
  • Bulgular, Riot Games’in açık onayı olmadan bu programın dışında açıklanmaz.

Belirtilen ödemeler, her kategori için maksimum ödemeyi temsil eder; ödenen gerçek ödül, sunulan istismarın etkisine ve pratikliğine bağlıdır.

Gösterilen açığın yapısına bağlı olarak 25.000 ila 100.000 dolar arasında değişiyor ve bulunan açığın her türlü Vanguard’ın en son sürümü üzerinde çalışması gerekiyor.

Oyuncuların bir ödül için dikkate alınması gereken “detaylı bir raporla birlikte Riot Games tarafından çalıştırılabilecek açığın bir çalışma kanıtı” sağlamaları gerekecektir.

Ayrıca, oyuncuların yayında ayrıntılı olarak verilen ödül kazanma uygunluğunun yanı sıra “ödül kazanmak için ön ipuçları”, “kapsam dışı güvenlik açıkları” ve burada okuyabileceğiniz kurallar için karşılaması gereken başka noktalar da var .

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz