Valorant ID Değiştirme Nasıl Yapılır?

Valorant ID Değiştirme Nasıl Yapılır?

alextugani
29-06-2021 - Oyun - Valorant

Valorant ID değiştirme nasıl yapılır diye birçok oyuncu merak etmektedir. Eğer siz de merak edenler arasındaysanız yazımızın devamında gayet basit bir şekilde yapılabildiğini göreceksiniz. Sadece birkaç dakika içerisinde ID değişikliği yapıp yeni ID’nize kavuşabileceksiniz.

Riot Games’in son dönemlerin en popüler FPS oyunu Valorant, gün içerisinde binlerce oyuncunun kıyasıya rekabet etmesine imkan veriyor. Grafikleri, birbirinden farklı silahları, kendine has sistem özellikleriyle yeni nesil FPS deneyimi sunan bu oyun Twitch dünyasında da büyük ses getiriyor. Oyun o kadar iyi ki CS: GO gibi dünyaca ünlü oyunlarda ismini duyurmuş olan efsane oyuncular Valorant’a geçerek yeni bir kariyer yolculuğuna başlıyorlar.

Valorant ID Değiştirme Nasıl Yapılır?

Valorant hakkında güzel düşünce ve izlenimlere sahip tek sayfa biz değiliz. Birçok yerde oyun hakkında güzellemeler duymak sizi heyecanlandırıp bir an önce oyuna başlama hissi uyandırmış olabilir. Siz de heyecanla oyuna kaydolurken umursamaz bir şekilde ilerde beğenmeyeceğiniz bir ID belirlemiş olabilirsiniz. Bazen ise tamamen kazara bir şeyler yazıp ID olarak onaylanabilmektedir.

Her ne olursa olsun oyunun içerisinde ID değiştirmeye yarayan bir özellikle karşılaşmamak sizi korkutmuş olabilir. Ancak boşuna korkmayın, gayet basit bir şekilde ID değiştirme yapabileceğiniz bir yöntem mevcuttur. Valorant ID değiştirme şu şekildedir:

  • Öncelikle auth.riotgames.com/login/ adresine gidin.
  • Kullanıcı adı ve şifrenizi girerek oturum açın.
  • Giriş yaptıktan sonra karşınıza gelecek olan menüden “RIOT ID” ifadesine tıklayın.
  • Tıkladıktan sonra şu anda kullanmış olan RIOT ID’si görünecek. Burada ID’nin yan tarafında bulunan düzenleme ikonuna tıklayın.
  • RIOT ID’nizi düzenleyebilmeniz için yeni RIOT ID yazılı bir alan açılacak.
  • Açılan alana yeni Valorant ID’nizi yazın. ID’nizin arasına boşluk bile bırakabilirsiniz, diğer oyunlarda olduğu gibi sorun olmaz.
  • Son olarak ID alanının altında yer alan “Rasgele” ye tıklayın. Ardından “Gönder” butonuna tıklayarak işleminizi tamamlayın.

Valorant ID değiştirme işlemi işte bu kadar kolaydır. Yukarıdaki adımları tamamlayıp Valorant’a yeniden girdiğinizde ID’nizin değiştiğini göreceksiniz. Tekrardan değiştirmek istediğinizde en az 30 gün beklemelisiniz. 30 gün sonra aynı adımları takip ederek değişiklik yapabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz