Valorant Mouse Sorunu Nasıl Giderilir?

Valorant Mouse Sorunu Nasıl Giderilir?

admin
14-06-2021 - Oyun - Valorant

Valorant Mouse sorunu, son dönemlerde oyuncuların başına bela olmuş bir sorundur. Birçok oyuncu Valorant’ta oynarken Mouse kullanmakta zorlanmaktadır. Mouse’un bir anda fonksiyonlarını kaybetmesi herkesin mouse’un bozuk olduğunu getirse de son güncellemeyle birlikte bu durumun oluşmaya başladığı artık neredeyse herkes tarafından anlaşılmaya başlamıştır.

Oyunda karakter hakimiyetinin sağlanmasında mouse’un büyük payı olduğu için mouse kullanılamaz bir halde olduğunda büyük ihtimalle maçı kaybedersiniz. Sorun gitmediği sürece oyundan keyif alamazsınız.

Valorant Mouse Sorunu Nasıl Giderilir?

Valorant mouse sorunu giderilmesi için birçok çözüm yöntemi bulunuyor. Bazı çözüm yöntemlerinde dosya indirmeniz isteniyor olabilir. Bilgisayarınızın virüs tehdidi altında kalmaması için bu tarz çözümlerden kaçınabilirsiniz. Çünkü oyun dosyaları dışında bir şey indirmeye gerek kalmadan sorun çözülebilmektedir.

Valorant mouse sorunu giderilmesi için yapılabilecekler şu şekildedir:

  • Masaüstünde Valorant kısa yolunun üzerine gelin.
  • Sağ tıklayıp “yönetici olarak çalıştır” seçeneğine tıklayın.

Bunu yaptığınızda sorun büyük ihtimalle gidecektir. Bu yöntem etkili bir çözüm olmasına rağmen bazen sorun gitmeyebilir. Sorun gitmediğinde Valorant’ı bilgisayarınızdan kaldırıp yeniden kurmayı deneyebilirsiniz. Oyunu resmi sitesinden indirip indirmediğinize dikkat etmelisiniz.

Yukarıdaki adımları denediğinizde sorun giderilecektir. Bu çözümler sonsuza kadar sorunun bir daha ortaya çıkmayacağı anlamına gelmez. Çünkü sorun oyun yazılımındaki bir bugdan dolayı oluşmaktadır. Valorant ekibi bugı ne zaman düzeltirse sorun o zaman tamamen düzelecektir.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz