Valorant Ne Kadar internet Yer?

Valorant Ne Kadar internet Yer?

Jabrayilov
25-03-2021 - Oyun - Valorant

Valorant, son dönemlerin en popüler FPS oyunlarından birisidir. İnternet kotası az olan kişiler Valorant ne kadar internet yer merak eder. Oyun keyfi yüzünden internetleri bitecek diye endişelenirler. Oyuncuların Valorant’ın harcadığı internet miktarıyla ilgilenmelerinin bir diğer sebebi interneti günlere bölmeleridir.

Bir gün saatlerce Valorant oynayıp günlerce oyundan mahrum kalmak istemezler. Bu nedenle oyunun bir maçta veya bir saatte yediği internet miktarına göre var olan internetlerini günlere bölerler.

1 Maçta Valorant Ne Kadar İnternet Yer?

Bildiğiniz üzere Valorant’ta 5v5 takımlar mücadele ediyor. İki takımın eşleşip haritaya gönderilmesinden lobiye geri dönene kadar gerçekleştirilen Valorant mücadelesi maç olarak ifade ediliyor. 1 maçta ne kadar internet harcandığını bilirseniz kendinize belirli bir maç sınırı koyabilirsiniz.

Böylece hem internetim bitecek diye endişelenmezsiniz hem de internetiniz bitmemiş olur. Valorant’ta bir maç ortalama olarak 10-12 dakika sürmektedir. Bu da ortalama olarak 55-60 MB internetinizi yer. Girdiğiniz her maçta bu kadar internet harcayacağınızı düşünerek kendinize göre bir hesap yapabilirsiniz.

1 Saatte Valorant Ne Kadar İnternet Yer?

Valorant’a girdiğinizde bir maç atıp çıkamıyorsanız 1 saatte ne kadar internet harcandığını merak edebilirsiniz. 1 saat içerisinde aralıksız olarak maça girerseniz ortalama olarak 5 maç yapmış olursunuz.

1 saatte Valorant yaklaşık olarak 300 MB internet yer. Tabi bu harcama aralıksız olarak maç attığınızda geçerlidir. Ara ara maç atıyorsanız ne kadar internet harcadığınızı maç sayısı üzerinden hesaplamanız daha doğru sonuç verir.

Valorant’ı İndirirken Ne Kadar İnternet Yer?

İnternet miktarınız varsa Valorant ne kadar internet yer merak edebilirsiniz. Valorant tüm dosyaları indirildikten sonra oynanabilen bir oyundur. Oyun çevrimiçi olduğu için yeni bir güncelleme geldiğinde mecburen indirmeniz gerekir. Aksi taktirde oyunu oynayamazsınız.

Valorant’ı ilk indirmenizde 5-6 GB seviyelerinde internet harcaması gerçekleşir. Oyunun güncellemeleri genelde küçük boyutlarda değildir. Güncelleme yaparken 1 veya 2 GB internetinizin harcanması çok doğaldır. 

Eğer internetiniz kısıtlıysa indirme işlemleri yarıda kalabilir. Böyle bir şey yaşamamak için kendinize başka bir internet kaynağı arayabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz