Valorant Ne Zaman Çıktı?

Valorant Ne Zaman Çıktı?

Jabrayilov
28-03-2021 - Oyun - Valorant

Riot Games tarafından hazırlanıp oyun tutkunlarına sunulan Valorant, bizzat Riot ekibi tarafından yapılan açıklamalar doğrultusunda, 6-7 yıllık insanüstü emekler sonucunda tasarlanmış bir oyun.   

League of Legends sayesinde hak ettiği değeri geç de olsa bulan Riot Games, Valorant’ı birkaç kez oyun piyasalarına sürdü ancak; beklenen karşılığın bir türlü alınamaması, oyunun yayınlanma süresini uzattı.

Valorant Ne Zaman Yayınlandı?

2014 yılından itibaren Riot Games bünyesindeki bir grup yazılım mühendisi tarafından hazırlanmaya başlayan oyun, 2020’ye kadar birden fazla defa yayımlandı. 

Oyunun birden fazla defa yayımlanmasının asıl nedeni, beklentileri bir türlü karşılayamamasından ileri geliyor. 

Hatta, oyundan hala memnun olmayan Riot Games yetkilileri, oyundaki eksiklikleri bulabilmek için güvenlik açığını bulan amatör yazılımcılara veya profesyonel yazılımcılara dolar üzerinden ödül verileceğini duyurdu.

  • 2019 Ekim ayında “Project A” başlığı ile tanıtılan oyun, 2020 yılında bu kez “The Round” adıyla duyuruldu. 
  • 2020 Nisan ayında kapalı betası yayınlanan oyunu oynamak isteyen oyuncular, hızlı bir şekilde oyuna kayıt yaptırıp Twitch’den ne yapmaları gerektiğine dair düzenlenen yayınları izlemek zorundaydı.
  • Bu yayınları izlemeyen oyunculara, oyunu yükleyebilmek için gerekli olan anahtar verilmedi. 

Yani, açık beta olmadığı için beklenen etkiyi yine yaratmadı.

Korona Virüs Pandemisi Valorant’ın Yayımlanma Tarihini Geciktirdi

2020 Ocak ayından itibaren korona virüs pandemisinin dünyanın farklı bölgelerinde etkisini gün geçtikçe artırması, insanların karantina koşullarına yönelmesiyle; yani, internet trafiğinin öngörülemez derecede yükselmesiyle sonuçlandı.

İnternet trafiğinin 3 ay öncesine göre yüzde 60 artması, Riot Games’in verdiği ping sözünü boşa çıkardı.

Birinci şahıs nişancı oyun kategorisinde değerlendirilen bu oyunda, gerekli işlemlerin halledilmesi 2020 Haziran ayına kadar uzadı.

Oyunun hazırlanış süreci ile senaryo sürecinde sadece yazılımcılar değil, video-animasyon grafikerleri, bilgisayar mühendisleri, senaristler hatta Riot Games oyunlarıyla ünlenmiş oyuncular dahi yer aldı. 

Ortaya kusursuz bir başyapıt koymak isteyen Riot Games yetkilileri, 2 Haziran 2020 tarihinde Valorant’ı yayınladı.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz