Valorant Rank Sistemi – Valorant Dereceli Sıralaması

Valorant Rank Sistemi – Valorant Dereceli Sıralaması

Jabrayilov
29-03-2021 - Oyun - Valorant

Beklenen Valorant rank sistemi açıklaması yapıldı! Eğer valorant rank sistemi hakkında bilgi sahibi olmak ve bu yeni oyunda hızlıca yükselmek istiyorsan bu yazı tam sana göre.

League of Legends’ın yapımcı ve yayıncısı Riot Games tarafından geliştirilen ve geçtiğimiz günlerde kapalı betadan tam sürüme geçerek oyunseverler ile buluşan Valorant; skinleri, rekabetçi modu ve rank sistemi ile çok konuşulacağa benziyor. Riot Games, efsane moba oyunu LoL ile yakaladığı kitleyi Valorant ile de yakalayarak CS:GO’nun FPS oyunları alanındaki hegemonyasına bir son vermek istiyor.

Valorant Rank Sistemi Takım Oyununu Ön Planda Tutuyor

Tüm takım oyunlarında olduğu gibi Valorant’ta da rank kasmak isteyenlerin öncelikle sağlam bir takıma ihtiyacı olacak. CG:GO gibi 5 kişilik iki takım şeklinde oynanan Valorant rank sistemi takım içerisindeki iletişimi ve yaratıcılığı yüksek olan oyuncuları ödüllendirmek üzerine kurulu.

Valorant ranked ne zaman sorusu 1 Mayıs itibariyle son bulmuştu. Oyunda, rank alabilmek için öncelikle 20 derecesiz karşılaşmayı tamamlamanız gerekiyor. Bu 20 derecesiz karşılaşmada alacağınız her win ve her lose rankınızın belirlenmesinde etkili olacaktır.

Valorant Ranklar Nelerdir?

Valorant Rank Sistemi - Valorant Dereceli Sıralaması

Valorant ranked sistemi, 8’i temel olmak üzere toplam 22 ranktan oluşuyor.  En yüksekten en düşüğe Valorant ranklarını aşağıdaki gibi sıralayabiliriz

  • VALORANT
  • Ölümsüz(Immortal)
  • Elmas(Diamond)
  • Platin(Platinium)
  • Altın(Gold)
  • Gümüş(Silver)
  • Bronz
  • Demir(Iron)

En üst kademede yer alan VALORANT derecesi hariç diğer tüm dereceler 3 kademeden oluşuyor. (Gümüş I, Gümüş II ve Gümüş III gibi)

Valorant Rank Atlama

Valorant rank sistemi, bugüne kadar hiçbir oyunda olmadığı kadar performans odaklı olacak. Valorant rank sisteminde hızla yükselmek istiyorsanız skor tablosunda daima üst sıralarda yer almalısınız. Alt ranklarda bireysel skor öne çıkarken üst seviyelere ulaştıkça galibiyet odaklı oynamanız gerekecek. Bu yüzden takım oyunu konusunda kendinizi geliştirmeli, kolay triggerlanmamalı ve toxic hareketlerde bulunmamalısınız.

Valorant Rank Sisteminin İncelikleri

Valorant rank sistemi, performans değerlendirme anlamında olduğu gibi eşleşme anlamında da yenilikler getiriyor. Örneğin; alt kademelerde bireysel skorun önemli olduğunu söylemiştik. Bu kural, smurf hesapların çok hızlı bir şekilde yükselmesini ve yeni oyuncuların smurf hesaplarla mümkün olduğu kadar az karşılaşmasını sağlayacak. Rank sistemi, bu örnekteki gibi pek çok detayla takımlar arasında denge kurulmasını ve her maçın kıran kırana geçmesini sağlayacak.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz