Valorant Renkli Yazı Yazma Kodu Nedir?

Valorant Renkli Yazı Yazma Kodu Nedir?

alextugani
17-06-2021 - Oyun - Valorant

Valorant renkli yazı yazma kodu oyunda rengarenk yazılar yazmanızı sağlayan kodlardır. Renkli yazıları oyunda arkadaşlarınıza hava atmak için kullanabilirsiniz. Renkli yazıların normal yazılardan daha çok dikkat çektiği aşikardır. Estetik amaçla kullanılabilecek renkler, takım içinde size üstünlük sağlayacaktır.

Önemli bir konuda bahsederken farklı renkte bir yazının sohbet ekranında görünmesi herkesin dikkatini çekecektir. Oyunda yazı rengini değiştirmek çok kolaydır ve kesinlikle bunu denemelisiniz. Bu yazımızda Valorant renkli yazı yazma kodunu sizlerle paylaşacağız.

Valorant Renkli Yazı Yazma Kodu Nedir?

Valorant’ta renkli yazı yazarken her renk için farklı bir kod kullanmanız gerekir. Şu anda oyunda 5 farklı renkte yazı yazılabilmektedir. Bu renkler; sarı, yeşil, kırmızı, pembe ve mavidir. Her bir rengin Valorant renkli yazı yazma kodu aşağıdaki gibidir:

  • Sarı: <system>Yazı</>
  • Yeşil: <notification>Yazı</>
  • Kırmızı: <enemy>Yazı</>
  • Pembe: <warning>Yazı</>
  • Mavi: <team>Yazı</>

Yukarıda paylaştığımız kodları sohbet alanına girmelisiniz. Önce kodu yazıp “Yazı” diye belirttiğimi kısma yazmak istediğiniz metinleri girmelisiniz. Yazı yazarken kelimeler arasında boşluk bırakmanızda bir sakınca yoktur. Örnek vermek gerekirse, sohbete “<system>Herkes etrafıma toplansın arkadaşlar!</>” yazdığınızda “Herkes etrafıma toplansın arkadaşlar!” yazısı sohbet ekranında sarı olarak görünür. Kelimeler arasında boşluk bırakmanız kodu çalışmasına engel değildir.

Oyunda normalde yazılar beyazken kod sayesinde sarı, yeşil, kırmızı, pembe, mavi renklerde yazı yazabilmek hem çok güzeldir hem de eğlencelidir.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz