Valorant Val 12 Hata Kodu Çözümü

Valorant Val 12 Hata Kodu Çözümü

Jabrayilov
25-03-2021 - Oyun - Valorant

Valorant’ta Val 12 kodlu hatayı aldıysanız endişelenmeyin. Hata sık karşılaşılan bir hata olduğundan Valorant Val 12 hata kodu çözümü, Valorant resmi destek sayfasında yayınlanmıştır.  

Valorant Val 12 hatası Riot İstemcisi’yle ilgili bir sorundur. Sorunun çözümünü nasıl yapacağınızı bu yazımızda adım adım anlatacağız. Çözüm yöntemindeki tüm adımları yerine getirirseniz birkaç dakika içerisinde hatadan kurtulabilirsiniz.

Valorant Val 12 Hata Kodu Çözümü Nasıl Yapılır?

Riot Games’in tavsiye ettiği Valorant Val 12 hata kodu çözümü, Riot İstemcisi’ni yeniden başlatmaktır. Riot İstemcisi yeniden başlatıldığında hata çok büyük ihtimalle çözülecektir. Val 12 hata kodu çözümü şu şekildedir:

 

  • Riot İstemcisini yeniden başlatmak için öncelikle CTRL+ALT+DELETE yaparak Görev Yöneticisini açın.
  • Görev Yöneticisinde yer alan uygulamalar arasından Valorant’ı bularak sağa tıklayın ve “Görevi Sonlandır” seçeneğine tıklayın. Böylece istemciyi durdurmuş oldunuz.
  • Sonra Riot Client’i çalıştırın ve istemciyi yeniden başlatmış olun.

Riot Games’in tavsiye ettiği Val 12 hata kodu çözümü işte bu kadar basittir. Tüm bunları uygulamanıza rağmen sorun çözülmediyse sorunun başka bir sebebi olabilir. Yukarıdaki çözüme alternatif olarak aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz. 

 

  • Valorant’tan çıktıktan sonra Windows Defender’ın çalışmasını durdurun.
  • Kullandığınız bir antivirüs programı varsa bir süreliğine programı kapatın.
  • Bunların dışında IP v6’yı kapatın.

Oyun bittikten sonra antivirüs programını ve Windows Defender’ı geri açın.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz