Valorant Vanguard Hatası ve Çözümü

Valorant Vanguard Hatası ve Çözümü

Jabrayilov
29-03-2021 - Oyun - Valorant

Riot Games yeni başarısı ve göz bebeği olan Valorant geliştirme aşamasında olduğu için bir çok sorun ve hata olması normal gözüküyor.Çoğu kişi Valorant Vanguard hatası alıyor bu yazımızda size çözümünü anlatmaya çalışacağız.

Valorant Vanguard Hatası ve Çözümü

Vanguard Anti Cheat Hatası

Valorant Vanguard Hatası ve Çözümü

Bu hatayı çözümlerken farklı kaynaklardan farklı çözümler elde edebilirsiniz. Valorant Vanguard anti cheat hatasının çözümü donanımdan donanıma farklılık göstermekte. Yani bir çözüm yoluyla herhangi birisi çözüme ulaşırken siz o yolla çözüme ulaşamayabilirsiniz. Aldığınız hatada istemciyi yeniden başlatmanız isteniyor. Başlatmanıza rağmen yine aynı hatayı almaya devam ediyorsanız aşağıdaki yolla yüksek ihtimalle çözüme ulaşacaksınız.

Valorant Vanguard Anti Cheat Hatası Nasıl Çözülür?

  • Windows Arama yerine Hizmetler yazın ve resimde gösterdiğimiz gibi tıklayın.
  • Açılan Hizmetler uygulamasında resimde gösterdiğimiz gibi “vgc” hizmetini bulun ve sağ tıklayıp özelliklere gidin.
  • Başlangıç türü kısmını “otomatik” yapın uygula ve tamam diyip bilgisayarınızı yeniden başlatın.
Valorant Vanguard Hatası ve Çözümü

Valorant Win 7 Vanguard Hatası

Aşağıdaki adımları uygulayarak hem “VALORANT” hem de “Riot Vanguard” öğelerini kaldırmayı önerdiler:

  • Windows Tuşuna basın veya ekranın altındaki Windows tuşuna basın ve “Program ekle veya kaldır” yazıp Enter tuşuna basın.
  • “Riot Vanguard” ve “VALORANT” a gidin, üzerlerine tıklayın ve 1’e 1 kaldırın. “Bu uygulama ve ilgili bilgileri kaldırılacak” diyen bir komut istemi görünecektir.
  • Uygulamanın cihazlarınızda değişiklik yapmasına izin verin ve Riot Vanguard’ın kaldırılmasını istediğinizi ve işlemin tamamlandığını onaylayın.

Çalışmazsa Başka bir kullanıcıdan alıntı ;

Ancak, bu bazen işe yaramayabilir. “VALORANT” yüklemesini kaldırabilirim, ancak “Riot Vanguard” yüklemesini kaldırmaya çalışırken araç “uninstall.exe” dosyasını bulamadı.

Bu yüzden Riot Games ile tekrar iletişime geçtim ve aşağıdaki çözümü önerdiler:
Vanguard dosyasını kaldırdıktan sonra VALORANT’ı başka bir PC’ye yüklemeniz, ana PC’nizdeki Riot Vanguard klasörünü “Program Files” üzerine kopyalamanız gerekir. Bundan sonra Vanguard’ı “Program kaldır” ı kullanarak kaldırın ve istemci üzerinden VALORANT’ı başlatın. Teorik olarak VALORANT bu sefer Vanguard’ı düzgün bir şekilde yeniden yüklemelidir. Kurulum tamamlandığında bilgisayarınızı yeniden başlattığınızdan emin olun.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz