Valorant Yeni Rank Sistemi Detayları

Valorant Yeni Rank Sistemi Detayları

Jabrayilov
25-03-2021 - Oyun - Valorant

Valorant’ın resmi Twitch kanalında yapılan yayında Valorant yeni rank sistemi detayları açıklandı. Yayın tüm Valorant severler tarafından heyecanla takip edildi. 

Oyunun rank sisteminde gidilecek en ufak bir değişiklik e-spor dünyasında büyük değişikliklere yol açtığından yeni rank sisteminin detayları herkes tarafından merak ediliyor. Bu yazımızda yeni sistemin yayında anlatılan tüm detaylarını bir araya getirdik. Yazımızı okuyarak yakında gelecek olan bu sisteme kendinizi hazırlayabilirsiniz. Daha bilinçli bir şekilde rank atlamaya devam edebilirsiniz.

Valorant Yeni Rank Sistemi Detayları Nelerdir?

Valorant yeni rank sistemi detaylarına bakıldığında eskiye göre çok daha iyi bir sistemin oluşturulduğu görülüyor. Yeni sistem ne zaman rank atlayacakları bilgisini oyunculara gösteriyor. Rank rating puanı ile rank atlama için kat edilen ilerleme gösteriliyor. 

Artık her maç sonunda competitive rank kartı ekranlarda görünecek. Oyuncular çıktıkları maçtan ne kadar puan kazandıklarını veya kaybettiklerini görebilecek ve rank atlamak için ne kadar puana ihtiyaçları olduğunu gözlemleyebilecek.

Valorant yeni rank sistemi detayları şu şekildedir:

 

  • Valorant’ta kazanılan her maçta minimum 10 rating ve maksimum 50 rating verilecek.
  • Kaybedilen maçlarda ise minimum 10 rating, maksimum 30 rating kaybedilecek.
  • Demir ve elmas aralığındaysanız beraberlik durumunda maksimum 20 puan kazanabileceksiniz.
  • Artık immortal bir derece içerecek. Yani immortal 1, immortal 2, immortal 3 gibi dereceler olmayacak; tıpkı radyantta olduğu gibi tek rank olacak.
  • Immortal rank içerisinde sadece en iyi %1 oyuncu bulunacak. Bu oyuncular içerisinden ilk 500 ise radyant olarak lider tablosunda yerlerini alacak.
  • Lider tablosunda yer alan oyuncuların sıralamaları kısım rankında da gösterilecek.
  • İkinci bölüm güncellemesiyle birlikte ranklar sıfırlandıktan sonra, rankları geri alma sitemi de güncellenecek. Şu anda platinium 3 üstü ranka sahip kişiler daha hızlı bir şekilde rank atlayabilecek, platinium 3 altı kişilerin rank atlama hızları normal seviyede seyredecek.

Valorant yeni rank sistemi detayları hakkında açıklanan bilgiler yukarıdaki gibidir. Yeni rank sisteminin oyunun farklı alanlara da etkisi olacak. Örneğin maç geçmişinin gösterildiği tabloya hangi maçtan ne kadar puan(rating) aldığınızı gösteren bir sütun eklenecek. 

Yeni rank sisteminde en çok dikkat çeken detay Immortal rankta bulunan ilk 500 oyuncunun radyant olarak lider tablosuna yerleşecek olmasıdır. Radyantlar bölgelerine göre ilk 500 olacakları için Türk oyuncular bu konuda Türkiye’nin akıbetinin ne olacağını merak ediyor. İçerik üreticilerinin konu hakkında yaptığı yayınlarda Türkiye’nin Avrupa’ya dahil edileceğine dair iddialar.

Valorant Ajan Skinleri Gelecek Mi?

Valorant yeni rank sistemi detaylarının açıklandığı yayında ajan skinleri de gündeme geldi. Yayının sunucusu geliştiricilere yeni ajan skinleri gelecek mi diye soru sordu. Geliştiriciler ise kesin bir tarih olmamakla birlikte yakın zaman içerisinde yeni ajan skinleri beklememelerini ifade etti. Bu açıklamadan yola çıkarak 2021 yılının sonlarına doğru ajan skinleri gelebilir diyebiliriz.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz