Vampirliğe Doyacağız: Vampire the Masquerade: Bloodlines 2

Vampirliğe Doyacağız: Vampire the Masquerade: Bloodlines 2

2019 yılındaki duyurusunun ardından oyun tutkunlarının ilgi odağı haline gelen Vampire the Masquerade: Bloodlines 2 oyunu, efsane Bloodlines oyununun başarısını tekrarlamayı amaçlıyor. 2004 yılında yayınlanan Bloodlines oyunu, günümüzdeki çoğu rol yapma oyununun öncüsü olarak değerlendiriliyor. Yayınlandığı dönemde oyun piyasasını domine eden Bloodlines, 15 yıl sonra yeni bir projeyle karşımızda! Yayınlanan fragmanlarla ve oynanış videolarıyla oyunseverlerden tam not alan Bloodlines 2’nin yapımcılığını Hardsuit Labs üstleniyor. Oyunun dağıtımını ise Crusader Kings ve Hearts of Iron gibi fenomen oyunlardan tanıdığımız Paradox Interactive gerçekleştirecek. Bloodlines evreninde, vampir kimliğini gizlemeye çalışırken aynı zamanda vampir klanları arasındaki güç mücadelesinde rol alacak bir karakteri oynayacağız. Çeşitli bilişsel yetenekleri ve vampirliğin getirdiği fiziksel avantajları skill niyetine kullanabileceğiz.

Vampire the Masquerade: Bloodlines 2 Fragman

Vampire the Masquerade: Bloodlines 2 Çıkış Tarihi Belirsizliğini Koruyor

Oyunun çıkış tarihi ilk olarak 2020 yılının Mart ayı gösterilmişti ancak sonradan yapılan açıklamayla oyunun çıkış tarihini 2020 yılının son çeyreğine ertelendi. Oyunun geliştiricileri bir süredir sessizliğe gömülmüş ve oyun camiasıyla yeni güncellemeler paylaşmaktan kaçınmıştı. 2020 yılında birbirinden iddialı pek çok oyunun çıkacak olması, çıkış tarihi yılın sonuna ertelenen Vampire the Masquerade: Bloodlines 2 oyununun gölgede kalmasına sebep olabilir. Sadece Xbox One ve PlayStation 4 ve PC platformlarına çıkması beklenen oyun; aksiyon, gizem ve korku unsurlarını bir araya getirmeyi amaçlıyor.

Vampire the Masquerade: Bloodlines 2 Türkçe Müjdesi! 

İlk oyunda kullanılan ağır İngilizce, dil konusunda sıkıntı yaşayan Türk oyunseverlerde hayal kırıklığı yaratmıştı. Tabii bir kesim oyunseverin Bloodlines oyunu sayesinde İngilizce öğrendiğini belirtmekte de fayda var! Rol yapma oyunlarının doğası gereği paragraf paragraf hikaye metinleri ve uzun uzun diyaloglar içerdiğini hepimiz biliyoruz. Hal böyle olunca, Vampire the Masquerade: Bloodlines 2’nin Türkçe dil desteği sunacak olması Türk oyun camiasında sevinçle karşılandı. Vampire the Masquerade: Bloodlines 2 Steam sayfasının da Türkçe olduğunu hatırlatalım.

Vampire the Masquerade: Bloodlines 2 Fiyatı Kadar?

Vampire the Masquerade evreninin karanlık atmosferine dahil olmak, kudretli vampir klanlarının entrikalarına tanıklık etmek ve vampirlerin en karanlık sırlarını öğrenmek için sabırsızlanan oyun tutkunları, Vampire the Masquerade: Bloodlines 2 ön sipariş sürecine dahil olabilir. Oyun, Steam platformu üzerinden ön siparişe sunuldu ve şu an belirlenen ön sipariş ücreti 92 Türk Lirası. Dünya genelinde çok büyük hayran kitlesine sahip olan Bloodlines markasının oldukça yüksek satış rakamlarına ulaşması bekleniyor.

Vampire The Masquerade: Bloodlines 2 Oynanış Süresi

Twitter üzerinden gelen soruları cevaplayan yapımcı firma, oyunun yaklaşık 25-30 saatlik bir oynanış sürsine sahip olacağını açıkladı. Tabii oyunun keyfini çıkartmak ve oyunun içinde geçtiği evrenin her detayına hakim olmak istiyorsanız yavaş yavaş, sindire sindire oynayarak bu süreyi biraz daha arttırabilirsiniz. Geçtiğimiz yıl Steam platformunda ön siparişe çıkan oyun, çok kısa bir süre içinde en çok satanlar listesinde ilk 10 içine girmeyi başarmıştı. Yayınlanan fragmanları ve oynanış videolarıyla eleştirmenlerden tam not alan Bloodlines 2, kendisini yıllarca bekleyen hayranlarını tatmin edecek gibi görünüyor.

Birbirinden Acımasız Vampir Klanları

Vampire the Masquerade: Bloodlines 2
Vampire the Masquerade: Bloodlines 2

Vampire The Masquerade: Bloodlines 2 oyununda; Malkavin, Venture, Brujah, Thinblood ve Toreador klanları yer alacak. Her klanın birbirinden farklı özellikleri bulunuyor. Örneğin; Toreador klanının üyeleri kusursuz dış görünüşleriyle dikkat çekiyor. Toreadorlar; kurbanlarını, ihtişamlı görüntülerini kullanarak sersemletme veya hareketsiz bırakma gibi özel güçlere sahipler. Oyunun yazar ekibi, özellikle Malkavin klanı üzerine yoğun bir çalışma süreci geçirdiklerini ifade etmişlerdi. İki dünya arasında yolculuk yapmalarını sağlayan yetenekleri sayesinde gelecekten sesler duyan ve görüntüler gören Malkavinler, Bloodlines evreninin en özel klanlarından biri olarak gösteriliyor.  

Vampire The Masquerade: Bloodlines 2 Politik Tartışmaların Merkezinde

Son dönemlerde çıkan oyunların neredeyse tamamında sosyal bir mesaj olduğu ve günümüz siyasetine doğrudan ya da dolaylı yoldan eleştiriler getirdiği bilinen bir gerçek. Paradox da güncel mevzuları oyunlarına taşıdığı gerekçesiyle eleştiri almış ve son yayınladığı masaüstü rol yapma oyununun kitapçığında bazı değişikliklere gitmek zorunda kalmıştı. Hatta Bloodlines 2 oyunu ilk duyurulduğunda oyunun baş karakterinin siyahi ve eş cinsel olacağı iddia edilmişti. Vampire The Masquerade: Bloodlines 2 Steam platformunda ön siparişe açıldığı andan beri oyunun güncel politikayla iç içe mi yoksa mesafeli mi olacağı tartışılmaya devam ediyor.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz