Wild Rift Giriş Zaman Aşımına Uğradı

Wild Rift Giriş Zaman Aşımına Uğradı

Jabrayilov
26-03-2021 - Oyun - Wild Rift

Wild Rift giriş zaman aşımına uğradı hatası, oyuncuların elini kolunu bağlıyor. Hatayı alan oyuncular oyuna hiçbir şekilde giriş yapamıyor. BU hata Wild Rift’te yer alan hatalar içerisinden en sık görülenlerden birisi olsa da çözüme kavuşturulabilen bir hatadır. 

Wild Rift Giriş Zaman Aşımına Uğradı Çözümü

Giriş zaman aşımına uğradı hatasının birkaç sebebi vardır. Bu sebeplerden ilki sunucuların güncellenmesidir. Eğer Wild Rift sunucuları geliştiriciler tarafından güncelleniyorsa oyuna hiç kimse giremez. Güncelleme bitene kadar herkes aynı hatayı alır. Böyle bir durumda panik yapmadan birkaç saat beklemenizi öneririz. Yaklaşık 5-6 saat sürecek olan güncellemeden sonra hata kendiliğinden çözülecektir.

Giriş zaman aşımına uğradı hatasının ikinci nedeni ise VPN kullanımıdır. Riot Games, oyunun betaya açık olan ülkelerin dışından oynanmasını engelleyebilmek için bir adım attı. VPN ile oyuna erişim sağlayanları engellemek için bir güncelleme gerçekleştirdi.

Eğer kalitesiz bir VPN kullanıyorsanız Wild Rift giriş zaman aşımına uğradı hatasını almanız çok normaldir. Türkiye, beta ülkelerinden birisi olduğu için oyunun Türkiye sunucusunda VPN’siz oynamanız sorunu çözüme kavuşturacaktır. İlla başka bir sunucuda oynamak isterseniz daha kaliteli bir VPN tercihi yapmalısınız. VPN’i indirdikten sonra Kore 1 sunucusuna bağlanmak sorunu çözebilir.

Hatanın üçüncü sebebi ise internet bağlantınızdır. İnternet bağlantınız olması gerekenden yavaşsa giriş zaman aşımına uğrayabilir. Böyle bir durumda modemi kapatıp açabilirsiniz veya mobil veriye geçiş yapabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz