Wild Rift Ne Demek? Wild Rift Nedir?

Wild Rift Ne Demek? Wild Rift Nedir?

Jabrayilov
27-03-2021 - Oyun - Wild Rift

Bugün itibariyle kapalı betadan çıkış yapan Wild Rift, büyük ses getirerek ilgiyi üzerine çekiyor. Herkes merakla “Wild Rift ne demek?”, “Wild Rift Nedir?” gibi aramalar yapıyor. Bu yazımızda aramalarınıza son vereceğiz ve soruların hepsini cevaplandıracağız.

Wild Rift Ne Demek?

Wild Rift, İngilizce’den Türkçe’ye çevrildiğinde “vahşi yarık” anlamına gelmektedir. Kendisi dünyaca ünlü League of Legends’in mobil oyunudur. Oyun hem android hem de iOS işletim sistemine sahip cihazlarda oynanabilir. Oyunu indirmek isteyenler Play Store veya App Store’da arama yaptığında bulacaktır.

Wild Rift Nedir?

Wild Rift, league of Legends’in 5V5 oynanan MOBA türündeki mobil oyunudur. Oyun, LoL ile oldukça benzerdir. Bazı farklar olsa da oyunu mobile çok iyi entegre etmişler. PC’de yaşanan heyecandan ödün vermeden mobilde de oynanabiliyor.

Wild Rift’te 40’tan fazla şampiyon bulunuyor. League of Legeds’de 145 şamoiyon bulunudğu için bu sayı sizlere az gelebilir; ancak bu 40 şampiyon en popüler LoL şampiyonlarından oluşuyor. 

LoL’de olduğu gibi oyuna başlarken hangi koridorda oynanacağı seçiliyor. Ardından merkeze ulaşana kadar rakibin kuleleri yıkılarak ilerleniyor. Merkeze vardıktan sonra üs yok edilerek oyun bitiriliyor.

Oyunun süresi League of Legends maçlarına göre daha erken sürüyor. gelişim için seviye sınırı ise 15’dir. haritada Skaner’ınkı gibi totem alanları mevcuttur, bu yüzden fazladan totem satın almaya gerek yoktur.

 

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz