Wild Rift Ping Sorunu Çözümü 100%

Wild Rift Ping Sorunu Çözümü 100%

Jabrayilov
27-03-2021 - Oyun - Wild Rift

League of Legends’in mobil oyunu Wild Rift, tüm dünyada oynanmaya başladı ancak bazı oyuncular ping sorunu ile karşılaşıyorlar. Bu yazımızda Wild Rift ping sorunu çözümü için neler yapabileceğinizi sizlere aktaracağız.

Wild Rift Ping Sorunu Çözümü Yöntemleri

Ping, oyunla sunucu arasındaki gecikmedir. Ping yükselmesi sizin oyunda yaptığınız şeylerin sunucuya çok yavaş hızda gönderilmesidir. Yani verileriniz daha uzun sürede iletilir. Bundan dolayı da oyunda kasma, donma, kendi kendine kapanma veya açılmama gibi problemlerle karşılaşabilirsiniz.

Wild Rift Ping sorunu çözümü yöntemleri şu şekildedir:

 

  • İnternet bağlantısını kontrol edin
  • Mobil veri kullanın
  • Arka planda çalışan uygulamaları durdurun
  • VPN kullanın

İnternet Bağlantısını Kontrol Edin

Ping yükselmesinin en önemli sebebi internet bağlantı hızının yavaşlamasıdır. Eğer cihazının Wi-Fi’a bağlıysa öncelikle Wi-Fi’a bağlı olan diğer cihazların bağlantısını kesin. Wi-Fi’ı kullanan tek cihaz olmasına özen gösterin.

Bunu yapmanıza rağmen internet hızında artış yaşanmazsa modemi kapatıp açın. Modemi kapattıktan sonra güç kablosundan da sökebilirsiniz. Birkaç dakika bekledikten sonra modeminizi tekrar prize takıp çalıştırın. Kısa bir süre daha bekleyip Wi-Fi’a bağlanın.

Mobil Veri Kullanın

Wi-Fi, pek çok şeyden dolayı yavaşlayabiliyor. Mobil veri tek cihaz tarafından kullanıldığı ve direkt bağlantı olduğu için internet hızı daha stabildir. Aşırı ekstrem bir durum olmadığı sürece mobil internet hızı değişmez. Bu yüzden mobil veriyi açarak oyuna girin.

Arka Planda Çalışan Uygulamaları Durdurun

Wild Rift ping sorunu çözümü yöntemlerinden bir diğeri de arka planda çalışan uygulamaları durdurmaktır. Arka planda çalışan uygulamaları siz kullanmadığını düşünseniz bile çalışmaya devam ettikleri sürece internet kullanmaya devam edirler.

Arka planda çalışan uygulamaları kapatarak internet hızını artırabilirsiniz. Cihazınızda ayarlara girip uygulamalarınızın bulunduğu kısımdan hangi uygulamaların internet harcadığını görebilirsiniz.

VPN Kullanın

Sunucuyla yaşanan bağlantı sorunu bölgesel bir durum ise VPN kullanılarak ping düşürülebilir. VPN üzerinden farklı ülke ve bölgelere bağlanılarak oyuna girdiğinizde oyunu daha rahat bir şekilde oynamaya başlayabilirsiniz. VPN aracılığıyla bağlandığınız ülkenin Türkiye’ye yakın olmasına özen gösterin.

 

Wild Rift ping sorunu çözümü için yapabileceğiniz çeşitli yöntemleri anlattık. Bunları denemenize rağmen hala sorunu çözemediyseniz yorumlardan bize dönüş yapabilirsiniz. En kısa zamanda ekibimiz sorununuz için yardımcı olacaktır.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz