Wild Rift Sunucu Değiştirme Nasıl Yapılır?

Wild Rift Sunucu Değiştirme Nasıl Yapılır?

Jabrayilov
27-03-2021 - Oyun - Wild Rift

“Wild Rift sunucu değiştirme nasıl yapılır?” sorusu oyunu farklı sunucularda oynamak isteyen oyuncular tarafından merak ediliyor. Wild Rift, henüz beta sürecinde olan bir oyun olduğu için çok fazla sunucu sayısına sahip değildir. Oyunda ülkelere göre ayrılmış sunucuların yerine şu anlık bölgelere ait birkaç sunucu bulunuyor. Sunucu değişimi yapanlar bunlar arasında değişiklik yapabiliyor.

Adım Adım Wild Rift Sunucu Değiştirme Nasıl Yapılır?

Oyunda şu anda az sayıda sunucu bulunuyor ancak, geliştirici firma Riot Games’in ilerde sunucu sayısının çok daha fazla olacağına dair açıklamaları vardır. Sunucu değişimi yapılırken oyuncuların aklına takılan önemli bir konu ise hesaplarını nasıl aktaracaklarıdır. Bazen bulunduğunuz sunucuda level olarak ilerlemiş olsanız da başka bir sunucuya geçince ilerlemenizi kaybedebiliyorsunuz.

Wild Rift Sunucu değiştirme nasıl yapılır sorusunun cevabı şu şekildedir:

 

  • Sunucu değişimi için bir VPN programına ihtiyaç duyulur. İstediğiniz bir VPN programını indirebilirsiniz. 
  • Ardından VPN ile oyunda bulunmak istediğiniz sunucu ülke veya bölgeye bağlanın.
  • Sonra oyunu silin ve VPN bağlantınız sürerken oyunu tekrar yükleyin.
  • Sunucunun değişip değişmediğini görmek için oyunu açın.

Bu yöntemle sunucuyu büyük ihtimalle değiştirmiş olacaksınız. Ancak bazen anormal durumlar yaşanabilir ve sunucu değişimi gerçekleştiremeyebilirsiniz. Farklı bir sunucuya hesap aktarırken tüm itemeler yeni sunucuya geçmez. Henüz oyun beta sürümünde olduğundan dolayı olumsuzluk yaşamamanız için sunucu değişimi yapmanızı tavsiye etmeyiz.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz