Xbox Game Pass’ten The Witcher 3 Hamlesi

Xbox Game Pass’ten The Witcher 3 Hamlesi

Jabrayilov
31-03-2021 - Oyun - The Witcher
 

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan Netflix The Witcher dizisi izleyiciler tarafından çok beğenildi. Netflix’in, IMDB puanı en yüksek dizisi olma yolunda ilerleyen dizi, sinema ve televizyon camiasının gündemini uzun süre daha meşgul edecek gibi. Diziyi beğeniyle takip eden izleyiciler ise soluğu The Witcher oyun serisinde aldı! Netflix sayesinde yeniden popüler olmaya başlayan The Witcher 3: Wild Hunt oyunu hızla yükselmekte olan satış rakamlarıyla dikkat çekiyor. Diziden öne 30 bin kişi tarafından oynanmakta olan oyun, dizinin yayınlanmasıyla birlikte kısa zamanda 50 bin oyuncuya ulaştı.

Polonyalı oyun firması CD Projekt RED tarafından 19 Mayıs 2015 yılında yayınlanan rol yapma oyunu, neredeyse 5 yaşında olmasına rağmen çevrim içi oyuncu kitlesini iki katına çıkartarak Red Dead Redemption 2 oyunuyla rekabete girdi. Dizinin yakaladığı başarının oyun serisine de yansıdığını gören Microsoft, The Witcher 3’ü Xbox One sahiplerine sunduğu kütüphane hizmeti olan Xbox Game Pass’e ekleme kararı aldı. Gerek grafikleri gerek atmosferi gerekse senaryosuyla göz dolduran Witcher 3 çoğu otorite tarafından gelmiş geçmiş en iyi rol yapma oyunlarından biri olarak değerlendiriliyor. The Witcher 3 hamlesi ile RPG severleri mutlu eden Microsoft, Xbox Game Pass’in kütüphanesini genişletme konusunda kararlı adımlar atacak gibi görünüyor.

Xbox Game Pass The Witcher 3 ve Gelen Diğer Oyunlar

xbox game pass Gelen Tüm Oyunlar

Xbox Game Pass Nedir?

Yayın hayatına 1 Haziran 2017 tarihinde başlayan Xbox Game Pass; Netflix ve Spotify gibi platformların çalışma prensibini benimsiyor. Aylık ücret karşılığında abonelerine seçkin oyunlardan oluşan bir kütüphaneye sınırsız erişim sağlayan Xbox Game Pass, oyun koleksiyonunu her geçen gün arttırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz ay PES 2020 oyununu kütüphanesine ekleyerek büyük ses getiren uygulama, bu ay için de The Witcher 3’ü gözüne kestirdi. Xbox Game Pass’in ana hizmeti Xbox One oyun konsolu sahipleri için geçerli ancak PC formatı için de beta sürümünü indirmeniz mümkün. Xbox One için Overcooked! 2 ve Untilted Goose Game gibi büyük yapımlara erişim hakkı sağlayan kütüphane hizmeti PC kullanıcıları için de Sea of Thieves, Gears 5 ve Age of Empires II Definetive Edition gibi güncel yapımlara erişim hakkı sunuyor. The Witcher 3 şu an için sadece konsol kütüphanesinde oynanabiliyor olsa da ilerleyen günlerde PC kütüphanesine de eklenmesi bekleniyor.  

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz