Zula FPS Gösterme Nasıl Yapılır?

Zula FPS Gösterme Nasıl Yapılır?

Jabrayilov
25-03-2021 - Oyun - Zula

Zula oynarken oyuncuların canını en fazla sıkan durum fps düşmesi sebebiyle oyunun kasmasıdır. Zula fps gösterme açıldıktan sonra oyun esnasında an be an fps takibi yapılabilir ve kasma anı önceden tahmin edilebilir. Böylece fps takip edilerek, fps’yi neyin etkilediği tespit edilebilir.

Maç esnasında fps düşmeye başladıysa en kritik anlarda oyun donabilir ve rakip tarafından kolayca alt edilirsiniz. Oysa ki fps göründüğünde düşme anlarını takip edip bir yerlere saklanabilirsiniz. Bu nedenle fps gösterme çok kullanışlı bir özelliktir. Bu yazımızda Zula fps gösterme nasıl yapılır anlatacağız.

Adım Adım Zula FPS Gösterme Nasıl Yapılır?

Zula’da fps görüntüleme özelliği önceleri yokken birkaç yıl önce yapılan bir güncelleme ile oyuna eklendi. Fps gösterme oyundaki en kullanışlı özelliklerden birisidir. Pek çok sebepten ötürü oluşan fps düşüşleri bu özellik sayesinde takip edilebiliyor.

Zula fps gösterme şöyle yapılır:

 

  • Öncelikle Zula’yı açın.
  • Ardından herhangi bir maça girin.
  • Maç başladıktan sonra “f11” tuşuna basın.

Yukarıdaki adımları gerçekleştirdiğinizde fps sol üst köşede görünmeye başlayacaktır. Maç esnasında sürekli olarak güncel fps değerini ekranın sol üstünden görebilirsiniz. 

Zula FPS Arttırma Yöntemleri

Fps görüntülemeniz düşüşüne engel olmaz. Fps artırmak için farklı yöntemler uygulamalısınız. Zula FPS arttırma yöntemleri şöyledir:

 

  • Zula’da oyun ayarlarına girip grafik bölümündeki fps limitini 200 olarak ayarlayabilirsiniz.
  • Masaüstündeki Zula ikonun üzerine gelip sağa tıklayın. Ardından “dosya konumunu aç”a tıklayın. “screenshots” dosyasına girip içerisinde yer alan fotoğrafları silin.
Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz