Zula Güncelleme Sorunu Çözüm

Zula Güncelleme Sorunu Çözüm

Jabrayilov
26-03-2021 - Oyun - Zula

Zula oyununda zaman zaman güncelleme hatası oluşuyor. Zula güncelleme sorunu çözüm yöntemi sayesinde hatayı ortadan kaldırabilirsiniz. Sorunu çözdükten sonra oyun oynamaya kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Zula, daima yenilikçi ve dinamik kalsın diye oyunun geliştiricileri ara ara güncelleme yapar. Her güncellemeyle oyun biraz daha iyi hale gelir, oyuncuları yenilikler bekler. Ancak bazı oyuncular Zula güncelleme sorunuyla karşılaşabiliyor. Sorun sizin yapabileceğiniz bir çözüm yöntemiyle çözülebiliyor.

Zula Güncelleme Sorunu Neden Olur?

Zula güncelleme sorunu çözüm yöntemini anlatmadan önce sorunun neden olduğunu söyleyelim. Oyun güncellemeleri internet bağlantısıyla indirilir. Güncelleme sorunun en temel sebebi internet bağlantınızdır. İnternet bağlantınız güncellemeyi indiremeyecek kadar yavaşsa hata alırsınız.

Cihazınızda bulunan virüs koruma programları da güncelleme sorununa yola açabilirler. Bu tarz programlar güncelleme dosyaları inerken bazılarını bloke edebilir. Tüm dosyalar inmediğinden güncelleme hatası çıkar.

Virüs programlarına benzer bir işe Windows güvenlik duvarı yapar. Güvenlik duvarı da cihazınızı korumak isterken bazı dosyaların inmesini engelleyebilir. Bu durumdan dolayı da güncelleme sorunuyla karşılaşırsınız.

Zula Güncelleme Sorunu Çözüm Yöntemi

Zula’da güncelleme sorunu yaşıyorsanız yapabileceğiniz birçok şey vardır. Soruna neden olan tüm durumları tek tek gözden geçirerek çözmeye çalışmalısınız. Zula güncelleme sorunu çözüm yöntemi şu şekildedir:

 

  • İlk olarak internet bağlantınızı kontrol etmelisiniz. İnternet bağlantınız aşırı yavaş değilse ve dosya indirmeye elverişliyse aşağıdaki adımlarla devam edebilirsiniz. Eğer internet bağlantınız sorunluysa modeminizi kapatıp açabilirsiniz. Kullanabileceğiniz başka ağ varsa onu kullanabilirsiniz.
  • Zula güncellemesi yapacağınız sırada cihazınızda yer alan antivirüs programının çalışmasını kısıtlayın. Böylece tüm dosyalar eksiksiz bir şekilde inecektir.
  • Antivirüs programı yoksa bilgisayarınızdaki Windows güvenlik duvarını güncelleme bitene kadar kapatın. Güncelleme indikten sonra tekrardan geri açmayı unutmayın.
  • Güncelleme dosyaları indikten sonra oyunu çalıştırın ve güncellemenin yüklenmesini bekleyin.
  • Hala hatayı alıyorsanız son çare oyunu kaldırıp yeniden yüklemek olacaktır. Bu esnada eksik olan dosyalar otomatik olarak tamamlanır. 

Yukarıda yer alan yöntemleri denemenize rağmen sorunu almaya devam ediyorsanız Zula destek ekibiyle irtibata geçebilirsiniz. Zula destek ekibine sorununuzla ilgili bir mail attığınızda size dönüş yapacaklardır.

 

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz