TikTok CR Vermek Ne Demek?

TikTok CR Vermek Ne Demek?

Jabrayilov

TikTok CR vermek, popüler sosyal medya platformundan yer alan videolarda sık sık görülen bir durumdur. Videoların açıklama kısmına CR ifadesi yazıldığını siz de görmüş olabilirsiniz. Uygulamayı kullanan pek çok kişi bu ifadenin ne demek olduğunu bilmemektedir.

Milyonlarca kişinin kullandığı bir uygulamada sık sık yazılan bir ifadeyi bilmemek sizi rahatsız etmiş olabilir. Eğer önemli bir şeyse anlamını bilmediğinizden siz bunu kaçırmış olursunuz. Bilmeyenler ve merak edenler için TikTok CR vermek ne demek bu yazımızda açıklayacağız.

TikTok CR Vermek Ne Demek?

TikTok oldukça popüler bir uygulamadır. Uygulamada yayınlanan videolar bazen kısa bir süre içerisinde milyonlarca kişi tarafından izlenerek viral olurlar. Viral videoların sonucunda yeni akımlar doğar. İnsanlar çok izlenen viral videoları kendince yorumlayarak yeniden çeker.

Ne kadar yeniden çekiyor olsunlar videoda kullanılan müzikten, videonun kurgusuna kadar birçok şeyden dolayı video sahibi sizi bildirebilir. Telifinin kendisine ait olduğunu göstererek sizin çektiğiniz videonun silinmesini isteyebilir. CR vermek, bu durumun önüne geçmek için kullanılan bir ifadedir.

Tiktok CR vermek, credit vermek anlamına gelir.Videoların açıklama kısmına “CR: video sahibinin adı” yazarsanız videonun gerçek sahibi belli etmiş olursunuz. Böylece sizin videonuz şikayet edilmekten kurtulur. Kısacası kimden esinlendiğinizi herkese göstererek çalıntı yapmadığınızı gösterirsiniz. Viral video sahibini etiketlemezseniz hesabınızın kapatılmasına dayanan şikayet sonuçlarıyla karşılaşabilirsiniz. TikTok CR yazısını kullanmak kısa yoldan tüm sorunları çözüme kavuşturur.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz