TikTok POV Ne Demek?

TikTok POV Ne Demek?

alextugani

TikTok POV, popüler sosyal medya uygulamasında kullanılan çekim tekniklerinden birisidir. POV’un ne olduğunu bilen kullanıcılar bu yöntemi sık sık kullanıyor olsa da POV ne demek bilmeyen TikTokerlar da vardır.

POV’un ne demek olduğunu bilmeyenler popüler ve güzel bir çekim yönteminden kendilerini mahrum bırakmaktadır. Sadece TikTok’ta değil dizi ve filmlerde bile kullanılan bu teknik, ortaya profesyonel işler çıkarır. Bu yazımızda bilmeyenler için TikTok POV ne demek açıklayacağız.

TikTok POV Ne Demek?

TikTok POV, İngilizce “point of view”ın kısaltmasıdır ve bakış açısı demektir. Kahramanın bakış açısını yansıtan çekimlere POV denir. İzleyiciler fotoğrafları veya videoları birincil kişi bakış açısından görürler. Haliyle izleyiciler baktıkları şeyden daha fazla etkilenip adeta o anı kendileri yaşıyormuş gibi hissederler.

İnsanlar bu teknikle çekilmiş görüntüleri, ilgili müziklerle birleştirdiğinde ortaya gerçekten harika işler çıkar. Bu nedenle oldukça sık kullanılan popüler bir yöntem haline gelmiştir. Dizi ve filmlerde de genellikle kullanıldığı için oldukça profesyonel bir tekniktir.

TikTok dünyasından insanların dikkatini çekmek istiyorsanız birçok kişinin kullandığı POV tekniği ile çekilmiş videolar çekebilirsiniz. Belli bir süre sonra hesabınızdaki hareketliliği siz de fark edeceksiniz. Kendi gözünüzden yaşadığınız ortamı, yaptıklarınızı insanlara gösterebilirsiniz.

TikTok POV çekim en fazla seyahat ve manzara videolarında kullanılır. Birbirinden güzel manzaraları kahramanın gözünden izlemek harikadır. Arka planda da güzel bir şarkı varsa o videonun binlerce izlenmesi çok olasıdır.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz