Amerikalıların Kullandığı Sosyal Ağlar

Amerikalıların Kullandığı Sosyal Ağlar

Sosyal medya kullanımı tüm dünyadaki insanları etkisi altına almaya devam ediyor. Dünyadaki birçok sosyal medya şirketlerinin sahibi olan Amerikalıların kullandığı sosyal ağlar merak konusudur. Farklı amaçlar için kullanılan sosyal ağların kullanıcı sayısı her geçen gün kullanılmaktadır.

Reddit

Reddit, bilgi paylaşımını önde tutan bir sosyal medya platformudur. Bu platformda bilgi sahibi olduğunuz konular hakkında bilginizi paylaşabilirsiniz. Reddit kuralcı yapısıyla dikkat çekmektedir. Paylaşımlarınız Reddit’in kurallarının dışına çıkarsa paylaşımlarınız kaldırılabilir. Hatta kalıcı veya geçici olarak platformdan uzaklaştırılabilirsiniz. En yüksek oyu alan konu üst sıralarda yer almaktadır ve insanlar konu hakkında bilgilerini paylaşıp tartışmaktadır.

Tumblr

Amerikalıların kullandığı sosyal ağlar arasında bir diğeri Tumblr’dır. Tumblr, kullanıcılarına kendine ait oluşturabilecekleri bir blog imkanı vermektedir. Tumblr hesabınızdan resim, video, gif, link, alıntı gibi birçok farklı türde paylaşım yapabilirsiniz. Farklı temalarla bloğunuzu şekillendirebilirsiniz. İsterseniz ücretsiz temaları da tercih edebilirsiniz.

Facebook

Facebook, tüm dünyada çok yaygın olduğu gibi Amerikalılar arasında da çok yaygındır. Facebook, çeşitli paylaşımlarda bulunacağınız ve arkadaşlarınızı bulabileceğiniz bir mecradır. Kolay bir ara yüze sahip olması insanları Facebook kullanmaya teşvik ediyor.

YouTube

Amerikalıların kullandığı sosyal ağlar arasında dünyada en yaygın olan sosyal mecra YouTube’dur. YouTube’un ilk Amerika’da popüler olmuştur ve popülaritesi zamanla tüm dünyaya yayılmıştır.

Instagram

Ünlü fotoğraf ve video paylaşma uygulaması Instagram, Amerikalılar tarafından da oldukça sık kullanılıyor. Instagram influencer, kavramının temellerini Amerikalılar atmıştır. Amerikalı kullanıcı sayısı oldukça fazla olduğu için Amerikalıların fikirleri uygulama güncellemelerinde fazlasıyla dikkate alınmaktadır.

Twitch

Amerikalıların kullandığı sosyal ağlar arasında canlı yayın özelliğiyle öne çıkan sosyal mecra Twitch’dir. Twitch’de canlı yayınlarınızı yapabilir ve bu yayınlar karşılığında izleyicilerinizden bağış toplayabilirsiniz. Genellikle sanal oyunlar oynayanların, oyun oynarken kullanmayı tercih ettiği bir mecradır.

Twitter

Tweet adı verilen kısa yazıları tüm dünya ile paylaşmanıza olanak sağlayan sosyal ağdır. “Hashtag”ler kullanarak tweetinizin ön plana çıkmasını sağlayabilirsiniz. Hakkında en fazla tweet atılan hashtag gündeme girmektedir. Başka insanlara ait olan tweetleri retweet ederek kendi profilinizde görünmesini sağlayabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz