Android Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?

Android Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?

Jabrayilov

Android güvenli mod, Android cihazlarda ciddi bir sistem hatası oluştuğunda girilen moddur. İşletim sisteminde bir sorun varsa veya bazı bozuk programlar işletim sisteminin sağlıklı bir şekilde çalışmasına engel oluyorsa cihaz güvenli moda geçer.

Güvenli modda cihaz normale göre daha yavaş çalışır. Ayrıca normal modda yapılabilen tüm işler güvenli modda yapılamaz. Bu sebeplerden dolayı güveni modu kapatmak isteyebilirsiniz. Bu yazımızda Android güvenli mod nasıl kapatılır açıklayacağız.

Android Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?

Cihazınızda bir şeyler yolunda gitmiyorsa kendini korumak için güvenli moda geçecektir. Çeşitli tehditler için oldukça iyi bir koruma türüdür. Bu sayede cihazınızın işletim sistemi çökmekten kurtulur. Güvenli moda sebep olan uygulama veya işlemi sonlandırdığınızda kendi otomatik olarak moddan çıkmayacaktır.

Andorid güvenli mod şu şekilde kapatılır:

  • Cihazınız güvenli modda ise bildirim barını aşağı doğru kaydırdığınızda “Güvenli Mod açık” veya “Safe mode is turned on” gibi bir ifade yazacaktır.
  • Yazının üzerine tıklayıp açılan sayfada güvenli modu kapatın. Yeniden başlatma isteniyorsa cihazı yeniden başlatın.
  • Eğer bildirim çubuğunu kaydırdığınızda güvenli modun açık olduğunu söyleyen bir bildirim yoksa cihazın güç düğmesine uzun süre basılı tutun.
  • Açılacak olan kapat, yeniden başlat, uçak modu seçenekleri arasından “Kapat”a tıklayın.
  • Cihaz tamamen kapandıktan sonra tekrar güç düğmesini kullanarak cihazınızı açın. Cihaz yeniden açıldığında güvenli moddan çıkmış olacaktır.
Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz