WhatsApp Kamera Ayarları Nasıl Yapılır?

WhatsApp Kamera Ayarları Nasıl Yapılır?

Jabrayilov

WhatsApp kamera ayarları, cihaz kamerasında sorun olmamasına rağmen uygulamada kamerayı açınca oluşan anormallikleri gidermek için oldukça aranan bir işlemdir. WhatsApp kamerası bozulan kullanıcılar gereken ayarları yapıp eski haline döndürmek isterler. Ayarı bozuk kamera oldukça ilginç görünümde fotoğraflar açığa çıkmasını sebep olur.

Kamera ayarları yapmak için uygulama içerisinde herhangi bir alan bulamayan kullanıcılar endişeye kapılabiliyorlar. Hatta bazıları uygulamayı silip yeniden indirebiliyor. Bu yazımızda WhatsApp kamera ayarları nasıl yapılır açıklayacağız.

WhatsApp Kamera Ayarları Nasıl Yapılır?

WhatsApp uygulmasında kamera ile fotoğraf veya video çektiğinizde kameranın normalden büyük olduğunu görebilirsiniz. Görüntüleri daha büyük çeken bir kamera canınızı sıkacaktır. Eskisi gibi normal olması için ayarlama yapma arayışına girmişsinizdir.

WhatsApp kamera sorunu her telefonda görülen bir sorun değildir. Bazı marka ve modellerde daha çok görülür. Ancak hangi marka olursa olsun her telefonda denk gelinebilecek bir durumdur. Telefonun kendi kamera uygulamasında sorun yokken WhatsApp kamerası sorunludur.

WhatsApp kamera ayarları uygulama içerisinden herkesin yapabileceği bir işlem değildir. Bu sorunu çözmek için başvurabileceğiniz iki yer bulunuyor. Kamera ayarları için WhatsApp yardım merkezine başvurabilirsiniz. Bu işlem şu şekilde yapılır:

  • Whatsapp uygulamasına girin.
  • Sağ üst köşede bulunan üç noktaya tıklayın.
  • Açılan menüden “Ayarlar”a tıklayın.
  • Ardından “Yardım” kısmına girip “Bize Ulaşın” seçeneğine tıklayın.
  • Açılan alana sorununuzu açıklayıp gönderin.

Bunun dışında yapabileceğiniz bir diğer şey ise telefon markasının yardım merkeziyle iletişime geçmektir. 

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz