Apple Oyun Bilgisayarı iddiası Ortalığı Karıştırdı!

Apple Oyun Bilgisayarı iddiası Ortalığı Karıştırdı!

Jabrayilov

Dünyada 2.5 milyarın üzerinde aktif oyuncu bulunuyor olması Apple’ın iştahını kabartmış gibi görünüyor. 2020 yılında oyunu sayısının 3 milyarın üzerine çıkması beklenirken e-Spor faaliyetlerinin ve yatırımların da katlanarak artacağı düşünülüyor. e-Spor yatırımlarının artması, profesyonel oyuncu olmak isteyen genç oyunseverler kadar Apple’ın da dikkatini çekmiş olabilir. Teknoloji ve oyun tutkunlarını heyecanlandıran iddialara göre, Apple sadece oyuncular için geliştirilmiş bir bilgisayar modeli üzerinde çalışıyor.

Günümüzde kullanılan Mac işletim sisteminin ve dolasıyla macbook bilgisayarların oyunlar için tasarlanmadığı herkes tarafından kabul edilen bir gerçek. Mac işletim sistemine sahip olan bilgisayarların bazıları oyun desteği sunan yazılımlara sahip olsa da Apple’ın Mac bilgisayar modelleri için belirlediği asıl hedef kitlesi, bilgisayarını iş istasyonu gibi kullanarak para kazanan profesyonellerden oluşuyor. Ancak bu durum yakın bir zamanda değişebilir. Patently Apple’ın haberine göre, Apple, 2020 yılında e-Spor marketine sunmak üzere yüksek özellikli bir oyuncu bilgisayarının tasarımına odaklanmış durumda. Sadece oyunculara hitap etmesi planlanan Apple oyuncu bilgisayarı, 2020 yılının Ocak ayından itibaren seri üretime hazır hale gelebilir!

Söylentilere göre Apple oyun bilgisayarı %90 oranında tamamlanmış. Apple gaming pc, ufak detayların da tamamlanmasıyla birlikte, yılbaşından hemen sonra resmi kaynaklar tarafından büyük bir sürpriz olarak açıklanmayı bekliyor olabilir.

Apple Oyun Bilgisayarı Fiyatı

apple yakında oyun bilgisayarı üretebilir

Apple’ın Mac işletim sistemine sahip yeni oyuncu bilgisayarı için tahmin edilen rakamlar en azından Türk oyunseverler için can sıkıcı olabilir. İddiaya göre, 2020 yılında seri üretime geçmesi planlanan bilgisayarın fiyatı 5000 Dolar civarında konumlandırılacak. Teknoloji devi Apple’ın öngördüğü 5000 Dolarlık fiyatın ülkemize nasıl yansıyacağı da şimdiden merak konusu. Çünkü mevzu bahis Apple olduğunda her bütçeye hitap edecek ekonomik fiyatlar beklemek pek mantıklı değil. Zira Apple’ın son ürünlerinden olan Pro Display XDR, 35.999 TL başlangıç fiyatına sahip.

İlk tahminler, Apple oyun bilgisayarının laptop değil masaüstü formunda üretileceği yönünde. Eğer proje gerçekleşirse Apple ilk defa oyun pazarına adım atmış olacak. Cupertino merkezli teknoloji devinin oyun bilgisayarından ardından sektöre ne gibi yatırımlar yapabileceği de şimdiden tartışılmaya başlandı bile.

Peki, siz bu iddialar karşısında ne düşünüyorsunuz? Sizce Apple oyun bilgisayarı Türk marketlerinde aradığını bulabilir mi? Düşüncelerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz