PlayStation 5’in Tanıtımı CES 2020’de Mi Yapılacak?

PlayStation 5’in Tanıtımı CES 2020’de Mi Yapılacak?

Jabrayilov

2020 oyun konsolu kullanıcıları için hareketli bir yıl olacak gibi görünüyor. Geçtiğimiz günlerde Microsoft Xbox, Series X isimli yeni oyun konsolunu tanıtmıştı. Bu tanıtımın ardından tüm gözler Series X’in en büyük rakibi olarak öne çıkan Sony PlayStation 5 oyun konsoluna yönelmişti. Çok geçmeden, Sony cephesinde de oyunseverleri heyecanlandıran bir gelişme yaşandı. Tüketici Elektroniği Fuarı(CES 2020) etkinlikleri için sitesini güncelleyen Japon firması, bahsi geçen fuar sırasında yeni oyun konsolunu duyurabileceğine dair önemli sinyaller verdi. Oyun camiasında kafa karışıklığına sebep olan paylaşım, firmanın resmi internet adresinde #SonyCES etiketiyle paylaşıldı.

Tüketici Elektroniği Fuarı(CES 2020) Teknoloji Dünyasının En Saygın Etkinliklerinden Biri

ces 2020 playstation 5

Japonya merkezli teknoloji firması Sony tarafından geliştirilen ve oyun sektörünün en önemli platformlarından biri olarak kabul edilen PlayStation, 2020 yılının son çeyreğinde karşımıza yeni bir ürünle çıkacak. Video oyunu tutkunlarının 2019 yılında en çok konuştukları konulardan biri olan PlayStation 5 hala pek çok gizeme sahip olsa da yakın zamanda önemli gelişmeler yaşanabilir.

2020 yılının ilk haftasında düzenlenecek olan ve çoğu otorite tarafından dünyanın en önemli teknoloji fuarlarından biri olarak nitelendirilen Tüketici Elektroniği Fuarı ya da kısa ismiyle CES, PlayStation 5 için önemli gelişmelerin yaşanacağı devasa bir toplantıya dönüşebilir. CES, dünyanın dört bir yanında üretilen son teknolojiye sahip elektronik cihazların sergilendiği bir fuar olarak göze çarpıyor. Bu önemli fuarın katılımcılarından olan Sony de diğer tüm şirketler gibi en son geliştirdiği ürünleri tanıtarak etkinliğin yıldızı olmak istiyor. Minato kökenli teknoloji üreticisi Sony, olası bir PlayStation 5 özellikleri tanıtımıyla bu isteğine rahatlıkla ulaşabilir.

Sony PlayStation 5 Fiyatlar Belli Olabilir

PlayStation 5 fiyatı oyun konsolu hakkında en çok merak edilen konulardan biri. Geçtiğimiz yaz mevsiminin son dönemlerinde Play Station 5 Media Markt İsveç sayfasında yaklaşık 1000 Dolar satış fiyatıyla ön siparişe sunulmuştu. Bu meblağ oyun severleri bir hayli korkutmuş olsa da ilan sayfası belli bir süre sonra yayından kaldırılmıştı. CES etkinlikleri sırasında PlayStation 5 tanıtımı yapılırsa, konsolun fiyatı da en azından dolar bazında açıklanabilir. Sony’nin ülkemizdeki oyunseverlerin yüksek dolar kurundan etkilememesi adına farklı bir fiyat politikası izleyip izlemeyeceği de merak konusu. Ürün CES etkinlikleri sırasında tanıtılırsa, teknoloji marketleri etkinliklerin bitiminden sonra PlayStation 5 ön sipariş süreci başlatabilir.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz