The Witcher Oyunlarının Yapımcısından Tarihi Başarı!

The Witcher Oyunlarının Yapımcısından Tarihi Başarı!

Jabrayilov

Yayın hayatına geçtiğimiz günlerde başlayan ve dizi dünyasının yeni Game of Thrones’u olarak nitelendirilen The Witcher Netflix platformunun en yüksek puanlı dizisi olma yolunda ilerliyor. Dünya gündemine bomba gibi düşen dizi, izleyicilerden tam not alarak başarılı bir grafik çiziyor. Dizinin bu denli sükse yaratmış olması, The Witcher oyun serisinin yapımcısı olan CD PROJEKT RED isimli şirkete de hayli katkı sağlamış gibi görünüyor. Kulislerde, şirketin 2009 yılından bu yana tam %21000 oranında büyüdüğü ve bu tarihi başarının geride bıraktığımız son 10 yıl içinde Avrupa’da kaydedilen en büyük ticari büyüme olduğu konuşuluyor. Hayranlık uyandıran dizi projesi, The Witcher oyunlarına olan ilgiyi arttırarak, CD PROJEKT RED’in Avrupalı oyun yapımcısı Ubisoft gibi devasa isimlerle yan yana gelmesini sağladı.

Dizinin Hayranlarından The Witcher Oyunlarına Büyük Talep!

the withcer oyunlarına büyük ilgi

Oyunseverlerin favori RPG’lerinden olan ve ismi Skyrim, World of Warcraft ve Final Fantasy gibi efsanelerle birlikte anılan The Witcher oyun serisi dizinin hayranları tarafından da büyük beğeni topluyor. Andrezj Saphowski’nin romanlarından uyarlanan oyunların hikâyesi, dizinin hikâyesiyle paralellik gösteriyor. Hal böyle olunca, hikâyenin içine daha çok girmek ve Witcher evrenini daha iyi öğrenmek isteyen izleyiciler bilgisayar oyunlarının hikâyesini de merak ediyor. Dizinin yayın tarihi olan 20 Aralık’tan itibaren; Twitch, The Mixer ve Facebook Gaming gibi yayın platformunda özellikle The Witcher 3: Wild Hunt oyununun izleyici sayısında gözle görülür bir artış yaşandı.

Yapımcı Şirketten Cavill Müjdesi

Oyunun serisinin yapımcısı olan CD PROJEKT RED, 2019 yılında hiçbir oyun yayınlamamasına rağmen piyasa değerini %86 oranında arttırdı. Sadece bir yıl içerisinde 6.8 milyar değer kazanan şirket, dizinin yayınlandığı günden beri, sahip olduğu en yüksek oyuncu sayısına ulaşmış oldu. The Witcher oyunlarına olan ilginin gün geçtikçe artıyor olması, şirketin 2020 yılında oyunseverlerle buluşturacağı Cyberpunk 2077 için de beklentileri bir hayli arttırdı. Netflix’in dizinin ikinci sezonuna dair olumlu işaretler vermesiyle birlikte kolları sıvayan oyun şirketi, The Witcher 3’e Henry Cavill’in yüzünü eklemek için çalışma başlattı. Peki sizce, oyun dünyasının karizmatik karakteri Geralt kendi yüzüyle mi kalmalı yoksa Henry Cavill’in yüzünü mü almalı? Düşüncelerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz