İnstagram Hikaye Görüntüleme Gözükmüyor – Bakanları Göremiyorum

İnstagram Hikaye Görüntüleme Gözükmüyor – Bakanları Göremiyorum

Instagram hikaye görüntüleme gozukmuyor gibi cümleler gündemi bir anda karıştırmaya başladı. Instagram kullanıcıları hikayelerini kimlerin gördüğünü göremediklerinden şikayetçi olmaya başladılar. Bir anda herkesten kaybolan bu özellik, Instagram kullanıcıları tarafından pek beğenilmedi. 

Herkes yayınladığı hikayelerin kimler tarafından görüldüğünü bilmek istiyor. Instagram hikaye görüntüleme gozukmuyor durumu Instagram ünlülerini şu an için çok rahatsız etmese de kişisel Instagram kullanıcılarını çok rahatsız etti.

Instagram Çöktü Mü?

Instagram hikaye görüntüleme gozukmuyor durumu oluşunca herkesin aklına Instagram’ın çökmüş olma ihtimali geldi. Instagram daha önce sık sık çökmeler yaşamıştı ancak bu durumun çökme ile ilgili olmadığı gayet açıktır. Instagram’ın hiçbir işlevinde yavaşlama veya çalışmama yok; sadece Instagram hikaye görüntüleme gozukmuyor. 

Neden instagram Hikaye Görüntüleme Gozukmuyor?

Instagram hikaye görüntülemenin neden gözükmediğini anlatan resmi bir açıklama yapmadı. Instagram’ın daha önce yaptıklarından yola çıkarak bazı çıkarımlarda bulunabiliriz. Instagram postları kimlerin beğendiğini yavaş yavaş gizlemeye başlamıştı. 

Bunu yapmadaki sebep olarak da insanların psikolajisini beğenilip veya beğenilmemenin çok etkilediğini öne sürmüştü. Beğeni özelliğinin kapanması ünlü Instagram fenomenleri tarafından tepkiye yol açmıştı; çünkü beğeni oranlarına göre reklam anlaşmaları yapıyorlar.

Instagram hikayeyi kimlerin görüntülediğinin gözükmemesi de aynı mantığa dayalı olabilir. İnsanların kaç kişi tarafından görüntüleniyorum diye psikolojilerinin etkilenmemesi istenmiş olabilir. Bir diğer olasılık ise insanların daha rahat hikaye izlemesini sağlamak olabilir. Instagram hikayelerini izlerken üst sıralarda çıkanların profili en fazla ziyaret eden kişiler olduğuna dair iddialar bulunuyordu. 

Bu iddialardan dolayı az takipçisi olan kişilerin takipçileri Instagram hikayelerini hemen görüntülemekten kaçıyorlardı. Hesabı açık olup takip etmedikleri kişilerin hikayelerini görüntülediklerinde de DM’den Sen kimsin, hikayemi neden görüntüledin? gibi sorgulara maruz kalabiliyorlardı.

Instagram Hikayeler Bölümünün Özellikleri

Instagram hikayeler bölümünün özellikleri keşfetmekle bitmiyor. Her yerinde gizli küçük özellikler barındırıyor. Genel olarak sık kullanılan hikaye özellikleri şöyledir:

  • Paylaştığının fotoğraf ve videolar 24 saat için görünür olur.
  • Başkalarının sizi etiketleyerek paylaştıkları hikayeleri, hesapları gizli olsa bile kendi hikayenize ekleyebilirsiniz.
  • Daha önce paylaşmış olduğunuz hikayeleri profilinize sabitleyebilirsiniz.
  • Hikayelerinize Instagram kütüphanesinde yer alan şarkılardan birini ekleyebilirsiniz.
Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz