İnstagram Keşfet Reels Kapatma Nasıl Yapılır?

İnstagram Keşfet Reels Kapatma Nasıl Yapılır?

Intagramın yeni güncellemesi kullanıcılar tarafından beğenilmedi! Instagram keşfet yerine reels butonunu getirdi. Instagram keşfet reels kapatma işlemleri ya da değiştirme işlemleri ile ilgili herhangi bir geri dönüş yapmadı. Yüksek ihtimalle kullanıcıların bu sürece alışmasını bekliyor. Android sürümü yüksek olan telefonlarda bu güncelleme anında gelirken düşük sürümlü telefonlar hala eski sürümü kullanabiliyor.

Instagram Keşfet Reels Kapatma İşlemi Yapılabilir Mi?

Güncelleme sonrası kullanıcıların kafası oldukça karıştı ve keşfet butonunun tamamen kaldırıldığını düşündüler. Ancak Instagram’ın Reels videolarının daha çok izlenmesi sonucu bu işlemi gerçekleştirdiği düşünülüyor. Keşfet kısmı ise DM butonunun sol kısmına yerleştirildi. Eski özelliğini sürdüren Keşfet butonunun içeriği değiştirilmemiş. 

Reels videoları ile keşfet kısmını ayırmak için tasarlanan bu güncellemenin kapatma işlemi maalesef yok. Bazı uygulamalar küçük güncellemeler yaptığında, uygulama hala kullanılabilir kalır. Bu tür beğenilmeyen değişiklikleri kullanmak istemiyorsanız, otomatik güncelleme kısmını kapatmalısınız. 

Uygulamanız açılmadığında manuel olarak Google Play Store’dan, Uygulamalarım ve Oyunlarım kısmına gelerek dilediğiniz uygulamayı istediğinizde güncelleyebilirsiniz. Şuan için Instagram keşfet Reels kapatma işlemi yapılamamakta.

Peki Nedir Bu Reels?

Reels, TikTok uygulamasının bir benzeri olarak kullanıcılara tanıtıldı. İstediğiniz efektler ve müziklerle, videolarınızı dilerseniz durdurarak, dilerseniz 15 ya da 30 saniye boyunca kaydedebilir, kolayca paylaşabilirsiniz. Sizi takip edenlerin ana sayfasında görünen videonuz, eğer gizli bir hesabınız var ise sadece sizi takip eden kişilerin görmesiyle sınırlı kalacaktır. Eğer videonuzun daha çok kişiye ulaşmasını istiyorsanız hesabınızı gizli hesaptan çıkmalısınız.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz