İnstagram Renk Değiştirme Nasıl Yapılır?

İnstagram Renk Değiştirme Nasıl Yapılır?

Instagram renk değiştirme işlemi herkes tarafından çok merak edilen konulardan biridir. Siz Instagram’ı beyaz bir temayla kullanırken bir başkasının siyah temayla kullandığını görebilirsiniz. Tema renklerinde oluşan bu değişim özellikle gece ve gündüz farkında önem arz edebilir. Zor bir işlem olmamasına rağmen nasıl yapılacağı bilinmediğinde kullanıcı deneyiminde düşüşler yaşanabilir.

Adım Adım Instagram Renk Değiştirme Nasıl Yapılır?

Instagram rengini değiştirmek sanıldığı gibi zor bir durum değildir. Aşağıda yer alan adımları takip ederek kolayca Instagram renk değiştirme işlemini yapabilirsiniz:

  • Instagram uygulmasını açın ve sağ en altta yer alan profil simgesine tıklayın.
  • Kendi profil sayfanızı açtıktan sonra sağ en üstte yer alan bazı cihazlarda üç çizgi, bazı cihazlarda üç nokta olarak bulunan menü simgesine tıklayın.
  • Menüyü açtıktan sonra en altta yer alan “Ayarlar”a gidin.
  • Ayarlar menüsünde yer alan “Tema” kısmına girin.
  • Tema kısmına girdiğinizde sizi “aydınlık”, “karanlık” ve “sistem varsayılanı” seçenekleri karşılayacaktır. Bu seçenekten istediğiniz bir tanesini seçebilirsiniz.

Böylece Instagram rengini değiştirmiş olursunuz.

Instagram Renk Değiştirme İşlemi Tüm Cihazlarda Yapılabilir Mi?

Instagram renk değişikliği ile ilgili merak edilen bir diğer konu ise tüm cihazlar değişiklik yapılıp yapılamayacağıdır. Tema renginde yaşanan karanlık mod ve aydınlık mod tüm cihazlarda mevcut değildir. En az iOS 13 ve Android 10 işletim sistemlerine sahip cihazlarda renk değişikliği yapılabilir.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz