Instagram Reels Nedir?

Instagram Reels Nedir?

Son dönemin yeni trendi olan Instagram Reels özelliği her geçen gün daha yaygın bir kullanıma ulaşıyor. Instagram alt navigasyon çubuğunda keşfetin yanında yer alan birbirinden renkli Reels’ler barındırıyor. Gittikçe popülerliğini artıran bu özelliği bilmeyen varsa bu yazımızda Instagram Reels nedir açıklayacağız.

Instagram Reels Nedir?

Instagram Reels, kullanıcıların müzik eşliğinde çektiği 15 saniyelik videolardır. Instagramda Reels’den önce 1 dakikalık akış videoları yayınlanabiliyordu. Ardından uzun videolar için igtv özelliği getirildi. Son olarak ise Reels videolar hayatımıza girdi.

Instagram, Reels videolara o kadar çok kıymet veriyor ki, bu videolar için apayrı bir alan yarattı. İnsanalar sadece Reels izleyebildikleri bu alanda saatlerce kendini kaybedebiliyor. Bu özelliğin amacı da tam olarak budur. Tiktok çıktıktan sonra Instagram video izleme süresinde ciddi düşüşler yaşandığı için bu özellik getirilerek dikkatler tekrardan Instagram’ın üzerine çekildi.

Reels videolarına dünya çapında çeşitli geliştiricilerin ürettiği artırılmış gerçeklik efektlerini kullanabilirsiniz. Zamanlayıcı özelliği olduğu için ellerinizi serbest bırakarak çekim yapmanıza imkan vermektedir. Böylece başka birine veya bir araca ihtiyacınız olmadan çekimlerinizi yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra klipler arasında geçişler çok gerçekçi bir şekilde yapılabilmektedir. Instagram bu konuda kullanıcılarından tam not almıştır.

Reels videolarının bir diğer güzel yanı ise videonun istediğiniz anlarını hızlandırabilir, istediğiniz anlarını yavaşlatabilirsiniz. Hem Instagram müzik kütüphanesinden hem de kendinize ait kütüphanelerden müzik ekleyebilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz