Twitter Dünya Gündemine Nasıl Bakılır?

Twitter Dünya Gündemine Nasıl Bakılır?

Twitter dünya gündemine nasıl bakılır, Twitter kullanmayı sevenler tarafından sıkça araştırılıyor. Twitter gündemi takip etmek için en çok kullanılan uygulamalar listesinde ilk sıralarda yer alıyor. Twitter üzerinde paylaşılan fikirler gündemi oluşturuyor. Hashtag (#) aracılığıyla vurgulanan konular hakkında ne kadar çok tweet atılırsa o konunun gündeme girme oranı artıyor. Twitter’da sadece bulunduğunuz bölgenin gündemini görmek istemezseniz yapacağınız değişikliklerle tüm dünyanın gündemine ulaşabilirsiniz. 

Android İçin Twitter Dünya Gündemine Nasıl Bakılır?

Twitter fikirlerin aktarıldığı, konuların tartışıldığı, şahıslara ve kurumlara karşı olan şikayetlerin dile getirilebildiği özgür bir platformdur. Twitter’ın dünya üzerinde 340 milyon abonesi bulunuyor. Türkiye ise 11.8 milyon kullanıcı ile dünya üzerinde en çok Twitter kullanan ülkeler sıralamasında 6. sırada yer alıyor.

Twitter gündem ayarlarını istediğiniz gibi yaparak her yerden haberdar olabilirsiniz. Android cihazlarda Twitter gündem ayarları adımları şu şekildedir:

  • Twitter uygulamasına girin ve gündem listesinin yazılı olduğu kısma gelin.
  • Gündem listesinin yazılı olduğu sayfada sağ üst köşede bulunan ayarlar işaretine tıklayın.
  • Keşfetme ayarları başlığının altında yer alan “bu konumdaki içeriği göster” butonunu pasif duruma getirin ve konumları keşfet kısmında bakmak istediğiniz konumları arayın.

iOS İçin Twitter Dünya Gündemine Nasıl Bakılır?

iOS cihazlarda gündem ayarları değişikliği şöyle yapılır:

  • Uygulamaya girdikten sonra profil simgesine tıklayın.
  • Ardından “Ayarlar ve gizlilik” bölümüne girin.
  • Sonra “içerik tercihleri” bölümüne girin.
  • Keşfetme ayarları kısmına tıkladıktan sonra istediğiniz konumları gündeminize ekleyin.
Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz