AirPods Android Uyumlu Mu?

AirPods Android Uyumlu Mu?

alextugani
05-07-2021 - Teknoloji - Android

AirPods Android uyumlu mu değil mi birçok kullanıcı merak ediyor. Apple marka ürünler yalnızca diğer Apple ürünleriyle kullanılabildiğinden kulaklık gibi her cihazın ihtiyaç duyduğu bir aracın Android cihazlarla çalışmayacağı düşünülüyor.

AirPods almaya karar vermeden önce Android uyumluluğu oldukça önemli bir kriterdir. Hem iOS hem de Android işletim sistemine sahip cihazınız varsa her iki cihazda da çalışabilecek bir kulaklık modeli tercih etmek isteyebilirsiniz. Bu nedenle aklınızda AirPods alıp almamakla ilgili soru işaretleri oluşabilir. Bu yazımızda AirPods Android uyumlu mu, değil mi açıklayarak aklınızdaki soru işaretlerini ortadan kaldıracağız.

AirPods Android Uyumlu Mu?

AirPods, Apple marka bluetooth teknolojisine sahip kablosuz kulaklıktır. Çıktığından beri çok rağbet gören bu ürün, gerçekten çok kullanışlıdır. Apple cihaz kullanıcıları kulaklıktan çok memnunken akıllarında tek bir soru vardır; acaba Airpods Android uyumlu mu?

Bu sorunun cevabını hemen verip sizleri rahatlatmak istiyoruz. Airpods Android ile uyumlu bir şekilde çalışıyor. Yani bu kulaklıkları Android işletim sistemine sahip telefon, tablet ve diğer akıllı cihazlarınızda kullanabilirsiniz. Kulaklıkları kullanmak için ihtiyacınız olan tek şey cihazın bluetooth teknolojisine sahip olmasıdır.

Sadece Android değil, Windows ve Linux gibi farklı işletim sistemleriyle de çalışabiliyor. Tek fark ise Airpods’un Apple marka cihazlarla daha sorunsuz çalışmasıdır. Başka marka ve işletim sistemlerinde zaman zaman kopmalar oluştuğu kullanıcılar tarafından söylenmektedir.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz