Dicord Hat Yok Hatası Çözümü

Dicord Hat Yok Hatası Çözümü

alextugani

Discord hata yok hatası, uygulamada sesli sohbete katılacağınız anda karşınıza çıkarak aramadan kopmanızı sağlayan hatadır. Bu hata sebebiyle sohbete bağlanamazsınız. Ne sizin sesiniz arkadaşlarınıza gider ne de arkadaşlarınızın sesi size gelir. Hata çözüme kavuşmadığı sürece bu böyle devam eder ve platform üzerinden bir türlü sesli iletişim kuramazsınız.

Sorunun oldukça can sıkıcı olduğunu biliyoruz. Bu nedenle sorunu ortadan kaldırabilecek tüm çözümleri inceledik. Araştırma sonuçlarımıza göre Discord hat yok hatası çözümü nasıl yapılır açıklayacağız.

Dicord Hat Yok Hatası Çözümü Nasıl Yapılır?

Koronavirüs sosyal mesafe nedeniyle insanları bireysel veya sadece ailesiyle görüşebildiği bir yaşama mecbur bıraktı. Bunun sonucunda kalabalık kitlelerle iletişim kurma ihtiyacı için en fazla tercih edilen platformlardan birisi Discord oldu. Yazılı, sesli, görüntülü iletişim kurma imkanı sağlayan uygulama eskiden genellikle bilgisayar oyuncuları tarafından tercih edilirken şimdi kurumsal toplantılar bile yapılıyor.

Discord hat yok hatası ise platform üzerinden birileriyle iletişim kurmak isteyenlere engel olan bir problemdir. Bu hata sebebiyle kullanıcılar sesli sohbet odalarına bağlanamamakta veya bağlantı kurulduğu görülse bile ses iletişimi sağlanamamaktadır. Hata çözülmediği sürece de her seferinde aynısı devam eder. Yani bu hata çözülmese arkadaşlarla geçirilecek keyifli vakitler veya önemli bir toplantı kaçırılabilir.

Hatanın belirli tek bir sebebi yoktur. Bundan dolayı da tek bir çözüm yöntemi yoktur. Sorunu ortadan kaldırabilecek tüm çözüm yöntemlerini aşağıda sıraladık. Hata çözülene kadar tek tek hepsini deneyebilirsiniz. Discord hat yok hatası çözümü şu şekilde yapılır:

  • Öncelikle internet ağ bağlantılarınızı kontrol edin. Bağlantıda görülen anormallikleri giderin.
  • Bulunduğunuz bölgede internet kesintisi olup olmadığından emin olun. Bunun için internet servisi sağlayıcınızla iletişime geçebilirsiniz.
  • Modeminizi, bilgisayarınızı, varsa yönlendiricinizi yeniden başlatın.
  • Cihazınızda antivirüs programı varsa Discord’u devre dışı bırakıp bırakmadığını kontrol edin. Eğer Discord uygulamasını engelliyorsa bir süreliğine antivirüs programını kapatın. Aynı şey güvenlik duvarı için de geçerlidir.
  • Kullandığınızın UDP’ye sahip olup olmadığına bakın. Eğer sahip değilse VPN dışında başka bir bağlantıya geçin.
  • Discord güncellemelerini kontrol edin. Gelmiş olan yeni güncellemeler varsa uygulamayı güncelleyin.

Yukarıdaki adımları denediğinizde hat yok hatası çözüme kavuşacaktır.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz