Discord Arkadaş Ekleme Nasıl Yapılır?

Discord Arkadaş Ekleme Nasıl Yapılır?

Jabrayilov
28-03-2021 - Teknoloji - Discord

Discord oyun severk kullanıcılar tarafından çok tercih edilen bir uygulama. En çok merak edilen başlık ise Discord arkadaş ekleme işleminin nasıl yapıldığı. Hem sesli hem görüntülü hem de chat kısmı ile kullanıcılara büyük avantajlar sağlayan bu uygulama, arkadaşlarınızla grup kurup sürekli iletişim halinde olmanızı sağlayabiliyor.  

Discord Arkadaş Ekleme Adımları

Öncellikle internet üzerinden oluşturduğunuz hesabınızı bilgisayarınızda veya telefonunuzda uygulama edinerek profilinizi açın. 

Bilgisayarda iseniz şu adımları takip edin;

  • Discord uygulamasından hesabınıza giriş yapın,
  • En üst panelde ki yeşil butonun içerisinde arkadaş ekle yazısını göreceksiniz, tıklayın,
  • Sizlere ‘Bir kullanıcı adı #0000 gir’ şeklinde bir mesajla karşılayacak,
  • Arkadaşınızdan kullanıcı adını isteyin, kullanıcı adınız sol en alt köşede belirlediğiniz isim ve sayılardan oluşmaktadır,
  • Arkadaşınızın verdiği bu kullanıcı adını mesajın olduğu yere girin ve büyük harf ve sayılara dikkat ettikten sonra sağ taraftaki arkadaş isteği gönder ibaresine tıklayın.

Telefondan ise;

  1. Uygulamaya tıkladığınızda alt paneldeki insan ikonuna tıklayın,
  2. Sağ en üstteki ‘+’ iconuna tıklayın ve arkadaşınızın size gönderdiği kullanıcı adı ve etiketini girin ve istek yollayın.

Bu işlemleri yaptığınızda Discord arkadaş ekleme işlemini tamamlamış olacaksınız. Arkadaşınız isteği kabul ettiğinde dilediğiniz gibi eğlenebilirsiniz. 

Discord’un Artıları Nedir?

Discord hem veri hem de dosya alışverişine uygun bir şekilde kodlanmıştır. Genellikle oyun oynarken arkadaşlarınızla iletişim halinde olmanız önemlidir. Çünkü düşmanın yerini daha hızlı söyleyebilir, oyuna daha çok odaklanabilirsiniz. Bu yüzden hem oyunlarda hem de birtakım grup çalışmalarında Discord sizlere büyük avantajlar sağlar. 

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz