Discord Arkaplan Değiştirme Nasıl Yapılır?

Discord Arkaplan Değiştirme Nasıl Yapılır?

Jabrayilov
26-03-2021 - Teknoloji - Discord

Discord arkaplan değiştirme işlemi ara yüzü özelleştirmek isteyen kişilerin en çok aradığı konulardan birisidir. Arka plan rengi göz sağlığı veya bazı estetik kaygılardan dolayı değiştirilmek istenebilir. Bu yazımızda arka plan değiştirme işlemi nasıl yapılır açıklayacağız.

Discord Arkaplan Değiştirme Nasıl Yapılır?

Discord’da koyu ve açık olmak üzere iki tip tema bulunuyor. Koyu tema seçildiğinde arka plan siyah tonlarında oluyor. Açık tema seçildiğinde ise arka plan beyaz ve beyazın tonlarında oluyor. Discord’da arka planı değiştirmek oldukça kolaydır. Birazdan bahsedeceğimiz adımları takip ederek dakikalar içerisinde arka planınızı değiştirebilirsiniz.

Adım adım Discord arkaplan değiştirme şu şekildedir:

 

  • Discord uygulamasını açın.
  • Ardından kullanıcı adınızın, mikrofon ve ses ayarlarının olduğu dikdörtgen bölgede bulunan ayarlar simgesine tıklayın.
  • Uygulama ayarları listesinin altında bulunan “Görünüm” ayarlarına tıklayın.
  • “Tema” kısmında isteğinize göre koyu ve açık seçeneklerinden birisini seçin. 

Seçiminizi yapar yapmaz arka planınız değişecektir. Arka plan değişimi konusunda Discord’un bir kısıtlaması bulunmuyor. İstediğiniz zaman arka planı değiştirebilirsiniz. 

Discord Nedir?

Discord, sesli ve yazılı iletişim kurma imkanı sunulan bir platformdur. Özellikler oyun yayını yapan kişiler bu uygulaması sıklıkla tercih ediyor. Çünkü uygulamanın ekran paylaşımı özelliği bulunuyor. Aynı sunucuda yer alan insanlar sesli sohbet odalarına girerek ekranlarını paylaşabiliyorlar, odada bulunan diğer kişiler yayını izleyerek sesli olarak sohbet edebiliyor.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz