Discord Botları En Popüler Botlar

Discord Botları En Popüler Botlar

Jabrayilov
28-03-2021 - Teknoloji - Discord

Discord, ününe ün katarak kararlı bir şekilde yoluna devam ediyor. Discort botları da bu eşsiz uygulamayı daha da keyifli hale getiriyor.

Oyun oynarken veya arkadaşlarınızla sohbet ederken kullanabileceğiniz Discord, bir nevi telekonferans işlevi görmektedir. İnternet tabanlı telekonferans hizmeti diyelim.

2020 öncesi sadece oyun oynarken kullanılan Discord, 2020 sonrası küresel çapta etkili olan korona virüs pandemisinin etkisini her geçen gün artırması nedeniyle birçok alanda kullanılmaya başlanmıştı.

Discord’da arkadaşlarınızla sohbet ettiğiniz sırada kullanabileceğiniz en popüler botları sizin için listeledik. 

En Popüler Discort Botları

Discort botlarının genellikle komut yoluyla müzik çalmak için kullanılması herkes tarafından bilinmektedir. Yalnız, uygulama içindeki botların yapabileceği tek işlem bu değil.

Uygulama içerisindeki botlar yardımıyla envaiçeşit işlem yapabilirsiniz. Bunlar arasında, verilen emirlere uyup müzik açan botlar da var; Google’da arama yapanlar da. 

Hatta arkadaşlarınızla sohbet ederken Pokemon avlamanıza yardımcı olacak Discort botları da var. İşte o botlardan birkaçı;

 • MEE6: MEE6 sayesinde arkadaşlarınızla sohbet ederken sadece komut yoluyla dilediğiniz şarkıyı açabilirsiniz. Veya Google’da komut yoluyla arama yaptırabilmeniz gayet mümkün. Yine MEE6 vasıtasıyla odada yaptığınız konuşmaları eşzamanlı olarak kayıt altına alabilirsiniz.
 • Pokecord: Discord’da arkadaşlarınızla konuşurken oyun oynayıp vakit geçirmek istiyorsanız Pokecord botu tam size göre. Bu bot sayesinde arkadaşlarınızla birlikte Pokemon savaşlarına tutuşun!
 • MC-AT: Türk menşeili MC-AT odadaki her türlü küfür-argo ve kötü sözcük-sözleri engellemesiye meşhur bir bot. Odada tatsız anlar yaşanmasını istemiyorsanız, MC-AT size ilaç gibi gelecek.
 • Invite Manager: Toplu sunucularda kimin ne kadar kişiyi odaya çağırdığını görebilmek için Invite Manager’den daha iyi bir şekilde işinizi görecek bir bot yok.
 • Cafe: Discord’a has oyunları oynayabilmek için Cafe botunu alelacele yükleyin. Cafe, bir nevi Discord’un Play Store’u gibi. Arkadaşlarınızla sohbet ederken, oldukça keyifli oyunlar oynayabilirsiniz.

Discort Botları Nasıl Kurulur?

Discord’daki en popüler botlardan bahsettikten sonra gelelim bu botların nasıl kurulacağına.

Birbirinden keyifli onlarca uygulama içi botu kurabilmeniz için aşağıdaki adımları takip edin;

 • Uygulamanın Web sitesine girin.
 • Discord’un web adresine girdikten sonra top.gg’yi bulun.
 • Top.gg üzerinden istediğiniz botu ekleyebilirsiniz.
 • Daha sonra bu botu sunucuya eklemek için Invite seçeneğini işaretleyin.
 • Seçtiğiniz botu sunucuya davet işlemlerini tamamladıktan sonra, botu hangi sunucuya eklemek istiyorsanız o sunucuyu seçip yetkilendirin.
 • En son sunucunuza girip, botun komutlarını yazarak çalışıp çalışmadığını kontrol edebilirsiniz.
Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz