Discord Checking For Update Hatası Çözüm

Discord Checking For Update Hatası Çözüm

Jabrayilov
26-03-2021 - Teknoloji - Discord

Discord checking for update hatası son dönemin en sık karşılaşılan hatalarından birisi haline geldi. Uygulamayı kullanan kişi sayısı hızla arttığı için hatayı alan kişi sayısı da giderek çoğalıyor. Hata nedeniyle uygulamaya giremeyenler hatanın çözüm yöntemini arıyor.

Discord, popüler bir uygulama haline geldikten sonra sık sık kendini yenilemeye çalışıyor. Bu yenilikler uygulamayı daha iyi hale getirmek için yapılsa da bazı durumlardan dolayı kullanıcının hata almasına sebep oluyor. Hataya sık rastlanılmasına rağmen, resmi olarak çözümü açıklanmamıştır. Bu yazımızda sizlere yerli ve yabancı forumlarda yaptığımız araştırmalar sonucunda elde ettiğimiz çözümü açıklayacağız.

Discord Checking For Update Hatası Neden Oluşur?

Eğer Discord checking for update hatası alırsanız, uygulama hata ekranında takılıp kalır; ana sayfaya veya sunuculara giriş yapamazsınız. Checking for update hatası, uygulamaya bir güncelleme gelmesine rağmen sizin bu güncellemeyi almamanızdan oluşur. Kısacası güncellemeler otomatik olarak inemediğinde bahsettiğimiz hata karşınıza çıkar.

Peki, otomatik güncelleme neden yapılamaz? Bu sorunun cevabı internet bağlantınızdır. İnternet bağlantınızda var olan sorunlar, güncellemenin indirilmesine engel olur ve update ekranında takılı kalırsınız.

Discord Checking For Update Hatası Çözüm Yöntemi

Discord, günümüzün en çok kullanılan iletişim uygulamalardan bir tanesidir. Kolay ara yüzü ve kullanışlı özellikleri sayesinde son zamanlarda herkesin dikkatini üzerine çekmeyi başarmıştır. Benzer uygulamalara göre ücretsiz özellikleri oldukça iyi olduğundan birçok kişi tarafından kullanılmaktadır.

Checking for update hatası Discord’a girmenizi engelleyeceğinden hatayı çözmeden bir daha uygulamayı kullanamazsınız. Hatanın çözümü aslında çok zor değildir ancak %100 etki edeceği bilinmemektedir. Genellikle birçok kişinin hatasını ortadan kaldırmaya yetmiştir.

Discord Checking for update hatası çözüm yöntemi şu şekildedir:

 

  • Öncelikle var olan internet bağlantınızı kontrol etmelisiniz.
  • Bağlantınız zayıfsa modeminizi kapatıp açabilirsiniz.
  • Kapatıp açtıktan sonra tekrar Discord’a giriş yapmayı deneyin; hala giriş yapamıyorsanız kendinize farklı bir internet bağlantısı bulun.

Yukarıda yer alan adımlar işe yaramadıysa çözümün ikinci bölümüne geçelim. Yapmanız gerekenler şöyledir:

 

  • Cihazınızda Dicord dosyalarının yer aldığı klasörü açın.
  • Klasör içerisindeki “update.exe” dosyasının adını değiştirin.
  • Ardından Discord uygulamasını açın.

Discord uygulaması başlamadan önce update’leri kontrol ettiği için update dosyasını bulamadığında direkt olarak var olan sürümde çalışmaya başlar.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz