Discord Çöktü Mü? Discord Sunucu Durumu

Discord Çöktü Mü? Discord Sunucu Durumu

Jabrayilov
25-03-2021 - Teknoloji - Discord

Oyuncular tarafından yoğun olarak kullanılan uygulamalardan biri olan discord çöktü ve bunun üzerine kullanıcılar tarafından hata bildirimleri gelmeye başladı. Kapsamlı bir şekilde bağlantı hatası yaşadıklarını da doğrulayan discord, bu çökme probleminin farklı sebeplere bağlı olabileceği düşünülmektedir.

Daha önce de tıpkı bu sefer ki gibi büyük bir çökme sorunu yaşayan discord uygulaması, Twitter başta olmak üzere farklı sosyal medya uygulamalarında da gündeme gelmektedir.

Discord çöktü diye düşünen kişiler için yapılan açıklamalar doğrultusunda benzer sorunların başka uygulamalarda da yaşandığı belirtildi. Sorunu kısa süre içerisinde çözeceklerin belirten yetkililerden, net bir açıklama beklenmektedir. 

Discord Çöktü Mü?

Dünyaca ünlü ve popüler sohbet uygulamalarının başında yer alan discordun çökmesi üzerine 100 milyon kişinin birbirleriyle olan etkileşimlerinde de birtakım sorunlar gündeme geldi. Dünya genelinde yaşanan bu sıkıntılardan bazı kullanıcıların daha fazla etkilendiği edinilen bilgiler arasında yer alır.

Discord yetkilileri sorun olduğunu kabul edip site üzerinden de duyurdu. Hatta sorunu çözmeye çalıştıklarını da belirttiler.  Sorunun çözülmesinden sonra kullanıcıların rahat bir şekilde tekrardan etkileşim kurabilecekleri tahmin ediliyor. Sorunun tam anlamıyla çözülmesinin ise 2 ya da 3 saat süreceği düşünülüyor. 

Discord Çökme Nedenleri

Her geçen gün kullanıcı sayısının artış gösterdiği uygulamanın daha önce de yine çökmüş olması kafalarda “neden” sorusunu oluşturuyor. Çökme konusuyla alakalı bazı tahminler mevcut.

  • Kullanıcı sayısının bir anda yüklü oranda artış göstermesi
  • Cloudflare kaynaklı
  • Tekniksel sorunlar   

Discord Çöktü

Discord’un son çökme tarihi 30 Aralık 2020 olarak kayıtlara geçmiş olup, 1 saat gibi bir kısa süre sonra tekrardan aktif olabilmiştir. Discord çökmesi tüm kullanıcılarına dünya genelinde yansımıştır.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz