Discord Ekran Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Discord Ekran Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Jabrayilov
28-03-2021 - Teknoloji - Discord

Son dönemlerde merak uyandıran Discord ekran paylaşımı özelliği büyük küçük pek çok kişi tarafından araştırma halindedir. 

Discord, kullanıcılara kolaylık sunan özellikleriyle farklı alanlarda kullanım amacıyla tercih edilir.

Ekip halinde oyun oynayanlar, iş grupları ve farklı büyüklüklerde sohbet grupları olan kişilerin sık sık kullandığı bir uygulama olan Discord, kullanım detaylarıyla da dikkat çeker. Hem sesli hem de yazılı sohbet özelliklerinin bulunduğu uygulama aynı zamanda video görüşmesi gibi ekstra hizmetler de sunar ve bu hizmetlerin tamamına yakını ücretsizdir.

Discord Ekran Paylaşımı Hakkında Merak Edilenler

Discord uygulamasını kullanarak aynı anda 9 kişiyle canlı ve görüntülü sohbet yapabilirsiniz. Üstelik bu özelliği kullanabilmek için ekstra ödeme yapmanıza ya da farklı uygulama yüklemenize gerek yoktur. 

Oyun ve diğer işler sırasında Discord ekran paylaşımı özelliğini kullanıp işlerinizi daha pratik bir şekilde yapabilirsiniz. Tabii ki bunun için bazı işlemler yapmanız gerek. işte detaylar!

Adım Adım Discord Ekran Paylaşımı Yapmak

Ekran paylaşımı için bazı adımları takip etmeniz gerekir. Kısa ve kolay bir şekilde ekran paylaşımı yapmanız mümkün. İşte izlemeniz gereken adımlar;

  • Sohbet ekranının altındaki simgeler video görüşmesinde ekran paylaşımı yapmanıza imkan tanır.
  • Görüntülü arama kısmının solunda ekran içerisinde ok işareti olan bir tuş var. Bu tuş ekran paylaşımına izin verir.
  • Oka tıkladıktan sonra hangi monitör ekranını paylaşmak istediğinizi seçebilirsiniz. 
  • Ekran paylaşma özelliğini kullanırken dilerseniz sesi de etkinleştirebilirsiniz. 
  • Eğer bir Discord gurubuna katılıp bu guruptaki sesli kanallarda ekran paylaşımı yani bir nevi yayın yapmak istiyorsanız; sesli sohbet kanalına bağlandıktan sonra sol alt kısımda, isminizin hemen üstünde bulunan ‘Ekran’ tuşuna basmanız yeterli.
Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz