Discord Emoji Paketi Nasıl Kurulur?

Discord Emoji Paketi Nasıl Kurulur?

Jabrayilov
26-03-2021 - Teknoloji - Discord

Discord emoji paketi sayesinde özel emojilerinizi sohbette kullanabiliyorsunuz. Sohbetten emojilerinizle fark yaratabilirsiniz. Sıradan olmayı sevmiyorsanız emoji paketini hemen kurabilirsiniz. Emoji paketi kurulumu zor bir işlem değildir. Bu yazımızda kurulumu nasıl yapacağınızı anlatacağız.

Discord Emoji Paketi Nasıl Kurulur?

Özel emoji paketlerinizle Discord’u kendiniz için özelleştirebilirsiniz. Eğer sunucu sahibiyseniz veya sunucu sahibi tarafından size emojileri yönet izni verildiyse 50 emoji ekleyebiliyorsunuz. Discord emoji paketi kurulumu şu şekildedir:

 

  • Öncelikle emoji eklemek istediğiniz sunucuya girin. Ardından “sunucu ayarları”na gidin. 
  • Sunucu ayarları içerisinde yer alan  “emoji” seçeneğine tıklayın.
  • Açılan pencerede yer alan “emoji yükle” butonuna tıklayın.
  • Ardından yüklemek istediğiniz emoji paketini seçin.

Emoji kurulumu bu kadar basittir. Kurulum yaptıktan sonra emoji paketini sunucuda bulunan herkes kullanabilir. Emoji paketini kurarken dosya boyutunun 256kb altında olmasına özen gösterin. 

Discord Hareketli Özel Emojiler Nasıl Kurulur?

Dicord emoji paketinin yanı sıra özel emojiler de ekleyebilirsiniz. Bunun için Discord Nitro abonesi olmanız gerekir. Aboneliği olmayan kişiler hareketli özel emojileri kullanamazlar.

Hareketli emojiler sohbette fark yaratır. Anlatmak istediğinizi tam olarak açıklayabilmenize yardımı olur. Eğlenceli tepkileri ve bildirimleriyle samimi bir ortam yaratmaya çalışan Discord’a uygun bir sohbet deneyimi elde etmiş olursunuz.

Özel emojilerin kurulumu yukarıda anlattığımız emoji paketi kurulumuyla birebir aynıdır. Özel emojiler için de dosya boyutunun 256kb altında olmasına dikkat etmelisiniz.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz