Discord Hat Yok Hatası Çözümü

Discord Hat Yok Hatası Çözümü

Jabrayilov

Discord hat yok hatasını rahatlıkla çözebilmeniz için size birkaç tavsiyede bulunacağız. Bu tavsiyeleri doğru bir şekilde uyguladığınız takdirde kesin çözüm alabilirsiniz. 

Eğer bütün bu tavsiyeleri uygulamanıza karşın çözüm bulamadıysanız Discord Türkiye ekibi ile internet üzerinden iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz. 

Discord Korona Günlerinin Yıldızı

Korona virüs günlerinde hayatımızın mihenk taşı haline gelen Discord, her gün binlerce kullanıcı tarafından kullanılmaya başlanıyor. Koronavirüs öncesinde toplam 250 milyon aktif kullanıcıya sahip olan Discord, genellikle oyun tutkunlarının ilgi odağını oluşturuyordu. 

Korona virüs dönemi başladıktan sonra evde çalışmaya başlayan bireylerin sürekli olarak iletişim kurması gerekiyordu. Bu iletişim mobil şebekeler ile yapıldığı takdirde epey maliyetli olacakken, Discord’un maliyetsiz ve hızlı çözünürlüğe sahip oluşu bu yoksunluğu ortadan kaldırdı.

Discord Hat Yok Hatası Çözümü

Son günlerde yeni kullanıcı sayısının artmasıyla beraber Discord hat yok hatasıyla sık sık karşılaşıldığını duyuyoruz. Peki bu hatayı çözmek için ne yapmak gerekiyor? İşte DC Hat Yok hatasını çözebilmek için izlemeniz gereken adımlar şu şekilde;

  • Modem-Router-Bilgisayarınızı yeniden kapatıp açabilirsiniz. 
  • Uygulama Anti Virüs programına takılmış olabilir. Sırasıyla, Güvenlik Duvarı-Anti Virüs’e tıklayıp listedeki programları inceleyin. Eğer Discord’u bu listede görürseniz çıkarın.
  • VPN kullanıyorsanız discord hat yok hatasını almış olabilirsiniz. Discord’un politika gereği sadece UDP özelliği olan VPN’lerle çalıştığını biliyor muydunuz?
  • Kullandığınız internet güvenli internet kategorisinde ise Discord engellenmiş olabilir. Bu sorunu çözmek için hizmet aldığınız firmayı arayabilirsiniz.

Discord Hat Yok Alternatif Çözüm

Hala Discord hat yok hatasına herhangi bir çözüm üretemediyseniz şu adımları takip edin.

  • Kullanıcı Ayarları’na tıklayın.
  • Ses-Görüntü sekmesine giriş yapın.
  • Hizmet Kalitesi Yüksek Paket Önceliğini Etkinleştir ibaresini inaktif hale getirin.
Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz