Discord Kimliği Nedir?

Discord Kimliği Nedir?

Jabrayilov
26-03-2021 - Teknoloji - Discord

Discord ID olarak da bilinen Discord kimliği, kullanıcıların en fazla merak ettiği unsurlardan birisidir. Discord’da kullanıcı adı ve ID olarak iki ayrı kimlik özelliğinin yer alması akıllarda soru işareti oluşturur. Bu yazımızda sıkça karıştırılan ve genellikle ne olduğu bilinmeyen Discord kimliği (ID) hakkında bilgi vereceğiz.

Discord Kimliği (ID) Nedir?

Discord kimliği, kullanıcı ID, sunucu ID ve mesaj ID olmak üzere 3’e ayrılır. Discord çeşitli yerlerde kullanılmak üzere bu üç ID’yi oluşturmuştur. Her yeni sunucu açtığınızda veya her yeni mesajınızda bir ID oluşur.

Discord kimliğinizi uygulama üzerinden görmek isterseniz aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 

  • Discord uygulamasına girerek ‘ayarlar’ ikonuna tıklayın.
  • Ayarlara girdikten sonra  soldaki seçenekler içerisinden ‘görünüm’e girin.
  • Görünüm kısmında bulunan ‘gelişmiş’ başlığı altında yer alan ‘geliştirici modu’ aktif hale getirin.
  • Geliştirici mod açık hale geldikten sonra kullanıcı kimliğinizi görmek için kullanıcı adınızın üzerine gidip sağa tıklayın. Sunucu kimliğinizi görmek için sunucu adının üzerine gelerek sağa tıklayın. Mesaj kimliğini görmek için ise mesaj kutusunda sağa tıklayın.

Web tarayıcınızdan Discord kimliğinizi görmek isterseniz ekranda herhangi bir yere tıklayarak ID’yi kopyala deyin. Bunun yapmayı tercih etmezseniz Web tarayıcınızda yer alan URL bağlantısının devamında yer alan 18 basamaklı sayıya bakabilirsiniz. Eğer ID’yi kullanacaksanız URL’in sonundaki sayıları kopyalayıp gerekli yerlere yapıştırabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz