Discord Ne Kadar İnternet Yer?

Discord Ne Kadar İnternet Yer?

admin

Discord ne kadar internet yer? sorusu Discord kullanmak isteyenler ve kullananlar tarafından merak edilir. Oyun tutkunlarının kendileri ile aynı oyunu oynayan arkadaşlar bulabilecekleri Discord, yazılı ve sesli sohbet edebilme imkanı sunar. 

Ayrıca ekran paylaşımı yapılabilme imkanı sunduğundan oyun yayını yapmak için de oldukça uygun bir platformdur. 

Discord Ne Kadar internet Yer?

Discord sadece oyun oynayan kişiler tarafından kullanılmıyor. Kolayca kullanılabildiği için 250 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahiptir. Tarayıcı üzerinden, mobil ve masa üstü uygulamalarından kullanılabilir. 

Discord’da harcanan internet tamamen sizin kullanımınıza bağlıdır. Yazılı sohbeti kullanıyorsanız daha az internet harcarken sözlü sohbeti kullandığınızda daha çok internet harcarsınız. 

Yine de Discord sanıldığı gibi çok internet harcamaz. Sunduğu özelliklere rağmen oldukça makul miktarda internet harcar. Discord yüzünden internet kotanızı aşmanız oldukça uç bir durumdur. 

Discord Kaç MB İnternet Harcar

Discord ne kadar internet yer sorusunun cevabını vermeye devam ederken sohbet özelliklerini biraz daha derinlemesine inceleyelim. 

Discord sunucusuna katılmış olan herkes sesli sohbete dahil olabilir, kamerasını açabilir ve ekran paylaşımında bulunabilir. Yazılı sohbet kısmında mesaj atılabildiği gibi fotoğraf, video ve pek çok farklı formatta dosya paylaşılabilir. 

Bir kişi ile sesli sohbete katıldığınızda harcanan internet ile 10 kişi arasında fark vardır. 1 kişi ile Discord’da görüşme yaparken harcanan internet miktarları şöyledir:

  • 1 dakika sesli görüşme: 500KB – 1MB
  • 1 dakika görüntülü görüşme: 4MB – 6 MB

Yaklaşık 10 kişi ile aynı görüşme yaparken ortalama harcanan internet miktarları ise şöyledir:

  • 1 dakika sesli görüşme: 9MB – 12 MB
  • 1 dakika görüntülü görüşme: 45 MB – 60 MB
Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz