Discord Ne Zaman Kuruldu?

Discord Ne Zaman Kuruldu?

Jabrayilov

Discord ne zaman kuruldu da bu kadar popüler oldu gibi düşüncelere kapılmak son derece normal. Çevrimiçi oyunların kullanıcılarının artması, oyunların popülerleşmesi ve oyun çeşidinin artması Discord uygulamasının çıkışını hızlandırmıştır.

Çevrimiçi oynanan oyunlarda oyun içinde iletişim sıkıntı yaratabileceğinden oyuncular farklı iletişim kanalları tercih etmektedir. Bunların en popüler olanı ise kuşkusuz Discord uygulamasıdır.

Discord Kullanımı Nasıldır?

Discord, sesli ve yazılı bir sohbet programıdır. Görüntülü konuşma özelliğinin yanında canlı yayın yapılabilmesi de Discord kullanımını yaygın hale getirmiştir. 

Discord, kullanımı kolay ve güvenli bir programdır. Kullanımı için yapılması gerekenler:

  • Kişisel bilgisayara ya da mobil cihaza Discord uygulamasının indirilmesi 
  • Programın kurulumu
  • Kişisel ayarları düzenleme

bu adımlardan sonra kolaylıkla uygulama kullanılabilir.

Discord Ne Zaman Kuruldu?

Discord ne zaman kuruldu sorusunu birçok oyuncu sormaktadır. Sorunun cevabı ise 2015 yılının mayıs ayıdır. Jason Citron ve Stan Vishnevskiy tarafından kurulan Discord, günümüzde 27 farklı dili desteklemektedir. Tüm işletim sistemlerine uyumlu olan uygulamanın 250 milyondan fazla aktif kullanıcısı bulunmaktadır.

Discord ne zaman kuruldu sorusu değil neden bu kadar tercih ediliyor sorusu çok daha önemlidir. Discord, diğer birçok sohbet programı gibi takılma ya da yavaşlama yapmaz. Bu yüzden de çevrimiçi oyunlarda idealdir. 

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz