Discord Ping Sorunu Çözümü

Discord Ping Sorunu Çözümü

Jabrayilov

Discord ping sorunu sohbet ve toplantıların yarıda kalmasına sebep oluyor. Pingi yükselen kullanıcılar sesli sohbeti kullanamaz hale geliyorlar. Discord’da birileriyle beraber oynarken oldukça zorluklar yaşıyorlar. 

Ping sorunu internete hızına bağlı ve sık yaşanan bir sorun olduğu için ping sorununun nasıl çözüleceğini bilmek pek çok alanda işe yarıyor. 

Discord Ping Sorunu Nedir?

Ping, bir bilgisayar ile bir sunucu arasındaki verinin milisaniye cinsinden iletilme süresidir. Düşük ping verinin daha hızlı iletildiğine işaretken yüksek ping verinin geç iletildiğine işarettir. 

Ping artışı bağlantı sorunlarına yol açar. Discord’da ping sorunu yaşıyorsanız sohbetteki konuşma verileriniz sunucuya geç aktarıldığı için söyledikleriniz diğer kişilere aktarılmayabilir. 

Discord Ping Sorunu Çözümü Nedir?

Discord ping sorunu, Discord’dan kaynaklanan bir sorun değildir tamamen sizin internetinizden kaynaklanır. Bu yüzden bu sorunu çözmek için Discord’u silip tekrar yüklemek gibi yöntemlerle çözüm aramayın. 

Ping sorunu çözümü için yapılabilecekler şöyledir:

  • Bazen modemde olan sorunlar yüzünden ping artabilir. Pingi düşürmek için modeminizi yeniden başlatıp tekrar internete bağlanmayı deneyebilirsiniz. 
  • Wi-fi ağına birden çok cihaz bağlanıyorsa ping artabilir; diğer cihazların wi-fi bağlantısını kapattığınızda ping düşebilir. 
  • O an bir şeyler indiriyorsanız ping oldukça yükselecektir. İndirme işlemini duraklatabilirsiniz veya bitmesini bekleyebilirsiniz.
  • Sunucu ne kadar uzaksa ping değeri o kadar artar. Bu yüzden sunucunuzu Türkiye’ye en yakın bölgelerden birini seçmelisiniz. En ideali Avrupa sunucusudur. 
Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz