Discord Sunucu Kurallar Örnekleri

Discord Sunucu Kurallar Örnekleri

admin

Discord sunucuları eğitim, iş, eğlence gibi amaçlarla yüzlerce kişiyi bir araya getiriyor. Hal böyle olunca Discord sunucu kurallar örnekleri incelenerek topluluğa uygun kurallar koymak şart haline geliyor. Kurallar koyulmadığında kanallarda düzensizlik, iletişimde kopukluk ve kargaşa oluşuyor. Oysa iyi planlanmış kurallar sunucudaki her şeyin düzenli bir şekilde ilerlemesini sağlıyor.

Kurallara karar verirken sunucuyu kimlerin kullanacağına, sunucunun hangi amaçla kullanılacağına, sunucuda yazılı ve sesli olarak hangi kanallar olacağına bakılmalıdır. Kurallara karar vermeden önce başka sunucularda neler yapılmış bilmek isteyenler için Discord sunucu kurallar örneklerini paylaşacağız.

Discord Sunucu Kurallar Örnekleri

Discord sunucu kuralları, sunucuda bulunan üyeleri korumaya yönelik, onların menfaatlerine uygun olmalıdır. Çok fazla katı kural koymak üyelerin işini zorlaştırdığı için sık sık kural ihlalleri yaşanabilir. Bu nedenle dozunda ilkeler belirlenmelidir.

Neredeyse herkesin kullanabileceği Discord sunucu kurallar örnekleri aşağıdaki gibidir:

  • Sunucuda bulunan herhangi bir kanaldan cinsellik, şiddet vs. içerikli paylaşım yapanlar cezalandırılarak sunucudan atılacaktır. Ayrıca içerikler yetkililer tarafından anında kaldırılacaktır.
  • Kimse din, dil, ırk ve siyaset konulu tartışmalara yol açabilecek ifadeler kullanamaz. Bu başlıkların mizah konusu edilmesi dahi yasaktır.
  • Yazılı sohbet kanallarını meşgul etmemesi için sohbet yasaktır.
  • Yetkililere sorulmadan reklam içerikli afiş, video, içerik vs. paylaşımı yasaktır.
  • Başka Discord sunucularının, Telegram/Whatsapp gruplarının davet bağlantılarını paylaşmak yasaktır.
  • Arkadaşlık ve görgü kuralları çerçevesinde davrandığı sürece herkese hak ettiği roller verilecektir.
Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz