e nabız tahlil sonuçları ne zaman görülür?

e nabız tahlil sonuçları ne zaman görülür?

Jabrayilov

e-nabız ortaya çıktığından beri e nabız tahlil sonuçları ne zaman görülür sorusu herkesin sorduğu bir soru. İlk olarak size e-nabız hakkında bilgi verelim. E nabız sağlık bakanlığı tarafından 2015 yılında hizmete sunulan bir uygulamadır. E-nabız sayesinde hastaneye gitmeden tahlil sonuçlarınızı öğrenebilir, aile hekiminizi değiştirebilir, reçetelerinize ulaşabilir ve randevularınızı görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca boyunuzu, kilonuzu, sizin için riskli durumları ve notlarınızı uygulamaya kaydedip bunları uygulama üzerinden takip edebilirsiniz.

Sisteme Nasıl Giriş Yapılır?

Sağlık bakanlığının e-nabız sistemine buraya tıklayarak veya e-Devlet’e girip arama çubuğuna e-nabız yazarak giriş yapabilirsiniz. Ayrıca e-nabız uygulamasını akıllı telefonlarınıza ve tabletlerinize de indirebilirsiniz. E-nabız uygulamasını indirdikten sonra şifrenizi girerek uygulamayı açabilirsiniz.

E- nabız üzerinden tahlil sonuçları nasıl öğrenilir?

Tahlillerini yaptırdıktan sonra sonuçları almaya giden insan sayısı 2015 yılında e-nabız sisteminin hayata geçmesiyle birlikte düşüş göstermeye başlamıştır. Sağlık bakanlığı tarafından hizmete sunulan e nabız sistemiyle siz de tahlil sonuçlarınızı hastaneye gitmeden öğrenebilirsiniz. E nabız tahlil sonuçları ne zaman görülür sonuçlar çıktığında size mesaj gelir mi? Şimdi bu soruları sırayla yanıtlayalım.

E nabız tahlil sonuçları ne zaman görülür ve sonuçlar çıktığında size mesaj gelir mi?

Sonuçlar çıktığında size direkt olarak mesaj gelmez. Ancak akıllı telefon veya tabletlerinizde e-nabız uygulaması varsa uygulamanız açık olduğu taktirde telefonunuza bildirim gelecektir. Yaptırdığınız tahlilleri görmek için e-nabız uygulamasına girin ve tahlillerim bölümüne tıklayın.

Burada tahlillerinizi tarihe ve yapılan işleme göre filtreleyip sonuçları sıralayabilirsiniz. Eğer tahlillerinizin sonuçları referans değeri standartların altında veya üstündeyse bu farklılık kırmızı renkle size gösterilmektedir.

Peki e nabız tahlil sonuçları ne zaman görülür ? Tahlil sonuçlarının çıkma tarihi hastaneden hastaneye farklılık göstermektedir. Tahlil yapılan hastane tahlil sonuçlarını e-nabız sistemine yükledikten sonra sonuçları görebilirsiniz. Ancak zamanı gelmesine rağmen sonuçları göremediyseniz hemen endişeye kapılmayın.

 

Veri tabanı güncellemeleri yapılmaktadır. Bazen bu güncellemenin geç yapılması sebebiyle sonuçlar aynı gün sistemde görünmeyebilir. Ancak beklemenize rağmen hala sonucunuzu göremediyseniz hastaneyle iletişime geçebilir veya sonuçlarınızı almaya gidebilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış
Yorum yapmak için lütfen üye olunuz